Світовий банк упродовж двох років спрямував близько 350 млн доларів до державного бюджету України на підтримку соціальних програм, про це сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна під час зустрічі з представниками Світового банку, повідомляє пресслужба. 

Зазначається, що під час зустрічі сторони обговорили результати співпраці за два роки та основні напрямки нового ширшого стратегічного партнерства на наступні 5 років.

Протягом 2020 та 2021 років Світовий Банк спрямував близько 350 мільйонів доларів США на підтримку соціальних реформ в Україні та програм соціального захисту. Таке визнання нашими міжнародними партнерами ефективності політики та заходів, запропонованих урядом, дозволило мільйонам людей отримати необхідну допомогу. І за це ми щиро вдячні. Також, в результаті виконання ряду погоджених індикаторів, до нового року ще 15 мільйонів доларів надійде до Державного бюджету, – зазначила Лазебна, розповідаючи про співпрацю, в результаті якої Україна отримала підтримку в реалізації необхідних програм соціального захисту для найбільш незахищених категорій людей в межах проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

У Мінсоцполітики зазначили, що сторони обговорили три основні напрямки стратегічного партнерства на наступні 5 років, зокрема: запровадження системи базового гарантованого доходу для непрацездатних, уніфікація мінімальних пенсійних гарантій та правил індексації всіх пенсій на рівні законодавства; впровадження та розбудова обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, її інфраструктури та інвестиції у розвиток соціальних послуг у громадах, оптимізацію та цифровізацію системи соціальних виплат.

Детальний план співпраці сторони домовились напрацювати на початку 2022 року.

Як повідомлялося, напередодні перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що Світовий банк виділить Україні 300 млн євро на підвищення енергоефективності.