Роман Світан, військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, військовий льотчик-інструктор, зазначив, що противнику небезпечно рухатися далі на Слов’янськ, бо Бахмутський гарнізон може відсікти це російське угруповання.

Про це він розповів в етері Еспресо.

“Вже декілька місяців росіяни намагаються витиснути наш Бахмутський гарнізон з міста, бо він їм заважає просуватися у бік Слов’янська. Зараз десь на 15-20 км противник просунувся у напрямку Слов’янська, північніше Бахмута. І виходить, що Бахмутський гарнізон сьогодні у тилу росіян. З військової точки зору ворогу небезпечно рухатися далі, тому що правильно прийняте рішення, при певній кількості сил та засобів, може відсікти все це російське угруповання, яке сунеться на Слов’янськ з-під Бахмута та виходом на Білогорівку. І це росіяни прекрасно розуміють, тому їм Бахмутський гарнізон як кістка у горлі, який не дає просуватися далі на північний захід”, – пояснив військовий експерт.

Роман Світан зауважив, що всі сили, що були кинуті на утримання Бахмутського гарнізону, зараз тримають ділянку фронту від Костянтинівки до Сіверська.

“Кожного дня відбуваються бої, ми відбиваємо та контратакуємо наступальні дії росіян. Останнім часом ворог рушив на Хромове, яке є вузьким горлечком забезпечення українських військ у Бахмуті. Були проведені певні контратакуючі дії, українські бійці відкинули противника та утримали цей коридор, у тому числі й Бахмут. Оптимальний варіант знищувати росіян саме у Бахмуті, вони самі підходять, збільшуючи густину своїх військ, а ми витрачаємо менше боєприпасів. Адже знищення армії противника – перше завдання будь-якої армії. І саме у районі Бахмута, Авдіївки та Білогорівки, на відстані 70-90 км лінії фронту, зараз найгарячіше”, – підсумував Світан.

Раніше речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що ПВК Вагнера не здатні самостійно забезпечувати наступальну роботу в районі Бахмута й змушені просити про підтримку російської регулярної армії.

Він зазначив, що російські військові вже фактично 9 місяців не залишають спроби захопити Бахмут. Проте українські захисники стабілізують фронт.

«Головною силою ворога залишається ПВК Вагнера, але через щоденні втрати під сотню, а іноді й понад двісті вбитих, їм не вистачає особового складу, навіть цих колишніх в’язнів. Ми бачимо, що динаміка така, що вони змушені посилюватись підрозділами регулярної армії окупанта», — сказав спікер.

Череватий зазначив, що «вагнерівці» змушені просити про підтримку авіації та артилерії регулярного війська армії РФ.

“Вони хвалилися, що у них все автономно, але вони не можуть забезпечити себе повною мірою, щоб вести наступальну роботу”, – додав він.

Зараз окупанти Російської Федерації активно використовують проти українських військових кориговані крилаті авіаційні бомби. Це нова загроза, що з’являється у прифронтовій зоні практично щодня.

Про це повідомив в ефірі телемарафону спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, російські військові скидають ці бомби, не залітаючи до зони ураження української ППО

“Бомби по 500 кг летять десятки кілометрів. Нагадаю, ця бомба має бойову частину, з цим треба щось робити. Не тільки засобами ППО, на які ми чекаємо. Все ж таки посилювати тиск і роботу із західними партнерами щодо створення авіаційної коаліції та надання Україні винищувачів”, – наголосив Ігнат.

Представник Повітряних сил каже, що Україна чітко знає, який тип літаків необхідний для протистояння постійним атакам росіян. При цьому системи ППО не зможуть покрити всю територію країни, зауважив він.