Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук вважає, що позиція його вже колишнього заступника Вітольда Фокіна Донбасом пояснюється “тривалою відсутністю в інформаційно-політичному просторі”.

Про це він заявив в коментарі ТСН.

Так, за словами Кравчука, він прагнув не нагнітати ситуацію навколо заяв Фокіна, тому з ним відбулася розмова.

“Знали чи не знали, що така позиція Вітольда Павловича? Ну а хто її міг знати, якщо він ніде не брав участі в таких політичних дебатах, ви його що бачили десь на телешоу до цього? Чи бачили? Ні. Тобто визначити його позицію , я не знаю, могли не могли. Як і неправильно говорити, коли почали таке говорити, мовляв, Фокін висловлює позиції президента або Єрмака, або ще кого-то. Ну це вже повна нісенітниця. Президент відкрито бере участь у всіх переговорах, виступає. Що , йому потрібен якийсь спікер, в даному випадку у вигляді члена делегації ТКГ? “, – зазначив він.
Кравчук також заявив, що питання заміни Фокіна поки не обговорювалося. Він не впевнений, що це потрібно робити прямо зараз, але обіцяє при необхідності брати активну участь в призначенні.

“Головне завдання, яке було поставлене перед Вітольдом Павловичес, – це встановити інформаційні та інші контакти, або, як це ще називають, дискусії на рівні громадянського суспільства, або поки на рівні політикуму, на рівні людей, які вийшли з окупованих територій Донбасу . А їх 1,7 млн, що живуть на підконтрольній Україні території. А ті живуть на непідконтрольною. І встановити між ними контакт і дискусії, і шукати, як краще вирішити основне питання – світу. Ну, поки нам це не вдалося. І я не думаю, що це так просто і так легко зробити, як би цього хотілося. Тому я не бачу такої швидкої реакції, щоб завтра шукати заміну. ​​Ми подумаємо над цим питанням “, – сказав Кравчук.

Відзначимо, що позиція Фокіна з питань Донбасу була добре відома ще до його призначення в ТКГ. Він про неї неодноразово розповідав в інтерв’ю українським ЗМІ.

Нагадаємо, у вівторок, 29 вересня, Вітольд Фокін, виступаючи в Раді, ще раз повторив свою тезу про те, що амністія Донбасом повинна бути загальною. Також він заявив, що головним винуватцем тривалого конфлікту на сході України є екс-президент Петро Порошенко. Крім того, Фокін висловив думку, що причетність Росії до військового конфлікту на Донбасі не доведена. За ці заяви його розкритикував глава МВС Арсен Аваков і керівник Офісу президента Андрій Єрмак.