Верховна Рада визнала нелегітимним проведення загальноросійського голосування щодо поправок до Конституції РФ в анексованому Криму.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні парламенту 17 липня. За проєкт постанови №3736, який було зареєстровано у Раді 24 червня і передано на розгляд керівництву без оприлюднення тексту документа, проголосувало 306 депутатів.

Зауважимо, що ініціаторами проєкту постанови є група народних депутатів від фракцій “Голосу”, “Європейської солідарності” й “Слуги народу”.

У Раді виступили декілька депутатів від різних фракцій, серед яких лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, закликавши підтримати й проголосувати за постанову.

За їхніми словами, так вони прагнуть привернути увагу міжнародної спільноти щодо нелегітимного проведення загальноросійського голосування стосовно поправок до конституції РФ на тимчасово окупованій території України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

В результаті за ухвалення документа проголосувало 306 депутатів, проти висловилися шестеро й четверо утрималися.

Нагадаємо, в анексованому Криму за поправки до Конституції Росії змушували голосувати незаконно утримуваних українців. Тиск також чинився на полонених, які перебувають на території РФ, заявила уповноважена ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Міністерство закордонних справ України попередило про незаконність голосування жителів окупованих територій Криму й Донбасу з паспортами громадянина РФ на російському референдумі щодо змін до Конституції.

Європейський Союз теж не визнав “голосування” за зміни до Конституції Російської Федерації на окупованих українських територіях