Бахмут сьогодні – “найгарячіша точка” війни. Ось уже вісім місяців поспіль російські окупанти штурмують цей населений пункт, але марно. Наступальний потенціал росіян біля Бахмута поступово зменшується. Противник намагається оточити Авдіївку.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в етері 24 каналу.

Він додав, що окупанти сконцентрували свої зусилля на взятті Авдіївки.

За словами військового експерта, за минулу добу жодних суттєвих змін на фронті не відбулось. Водночас він зауважив певні ротації серед російських підрозділів, які сконцентровуються на кількох оперативних напрямках.

“Судячи з тої ситуації, яка сталась біля Бахмута, атакувальний натиск російських військ починає ослаблюватись. Кількість атак за добу зменшується. Зусилля для просування в глибину нашої території сходять нанівець. Нашим військам вдалось стабілізувати ситуацію навколо південного та північного плацдарму біля основного шляху постачання до Бахмута. Але в самому місті тривають жорстокі бої, противник лізе з трьох сторін”, – розповів він.

Жданов додав, що російське командування переносить усі зусилля на захоплення Авдіївки, але ще не використовує свої резерви. Найжорстокіші бої тривають у північно–західній та південно–західній частинах міста. Там росіяни мають лише частковий успіх – просунулись на 100 метрів.

“Вони зрозуміли, що Авдіївку в лоб не взяти. Там ще навіть є ділянка, де наша оборона стоїть по лінії станом на 24 лютого 2022 року. Вони вирішили накласти такі самі лекала, як на Бахмутському напрямку – намагаються оточити Авдіївку”, – зазначив він.

Наступ Росії на місто Бахмут в Донецькій області майже зупинився. Це є, насамперед, результатом надзвичайного виснаження російських військ.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки. Там зазначають, що Україна також зазнала великих втрат під час оборони міста.

У британській розвідці вважають, що проблеми Росії посилилися через напруженість між міністерством оборони РФ і найманцями ПВК “Вагнера”, представники яких воюють на Бахмутському напрямку.

“Росія перемістила свій оперативний фокус на Авдіївку, що південніше Бахмута, і на сектор Кремінна-Сватове на півночі. Це райони, де Росія, імовірно, прагне лише стабілізувати свою лінію фронту”, – йдеться в повідомленні.

Хочемо додати: Українські та західні офіційні особи висловлювали різні погляди щодо ситуації з російським наступом у Бахмуті.

Російська регулярна армія може втрутитися в атакувальні дії найманців ПВК “Вагнера” на Бахмутському напрямку, щоб запобігти передчасній кульмінації наступу.

Про це йдеться в звіті Інституту вивчення війни (ISW). У ньому зазначається, що російські наступи в Україні досягають свого завершення.

Аналітики зазначають, що українські та західні офіційні особи 25 березня висловлювали різні погляди щодо ситуації з російським наступом у Бахмуті, “але всі погоджуються з оцінкою того, що російські зусилля на цьому напрямку, імовірно, досягнуть кульмінації”.

В ISW вважають, що заяви розвідки Британії, речника Східного угруповання ЗСУ Череватого і головнокомандувача ЗСУ Залужного щодо ситуації в Бахмуті “не є взаємовиключними”.

“Російські війська можуть продовжувати часті та агресивні атаки на Бахмут, навіть якщо наступ закінчився майже безуспішно, оскільки кульмінація не означає відсутність боїв. Російські атаки в Бахмуті та його околицях можуть відновитися на високих рівнях, не приносячи значних нових досягнень, якщо регулярна російська армія справді вступить у бій”, – йдеться в повідомленні.

Аналітики вважають, що залучення російської армії могло б навіть запобігти кульмінації атаки та створити значний в оперативному відношенні прогрес для агресора, але такі можливості наразі є малоймовірними.