Українські воїни ведуть активні бої на усіх напрямках, зокрема й на околицях Кремінної на Луганщині. Водночас російські загарбники мають серйозні проблеми на цій ділянці фронту – і вони вже почали кидати у бій своїх кадрових військових.

Про це в одному з інтерв’ю розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. Він додав, що атаки на місто не припиняються.

Окрім того, речник зазначив, що ворог намагається контратакувати на напрямках – Червонопопівка, Білогорівка, Площанка, Стельмахівка.

Але наражається спочатку на вогневе ураження, а потім відкидається нашими військами. Всі ці спроби несуть невдачу, – наголосив він.

За його словами, за минулу добу окупанти втратили на цьому напрямку 74 вбитими, 113 пораненими, а також один танк, міномет і два автомобілі.

До всього додамо, що оборона окупантів на півночі Луганської області має слабкі місця: ЗСУ повільно, але невпинно просуваються по всій лінії фронту у напрямку Сватового і Кремінної. Росіяни намагаються завадити контрнаступу, перекидаючи на ці ділянки підкріплення та безуспішно штурмуючи передові українські позиції.

Про це повідомив військовий оглядач групи “Інформаційний спротив” Костянтин Машовець.

За його інформацією, на Сватівському напрямку та в районі Кремінної противник протягом попередніх діб продовжував безуспішні спроби покращити своє положення на тактичному рівні, зокрема:

атакував двома штурмовими групами (до мсв кожна) ймовірно зі складу 9-го МСП 18-ї МСД 11-го АК передові позиції ЗСУ по напрямку Куземівка – ліс Попів, Куземівка –Стельмахівка;

силами штурмових груп зі складу зведених підрозділів типу “Шторм” 752 МСП 3-ї МСД 20-ї ЗВА за підтримки бронетехніки (танків) здійснив не менше двох спроб атакувати передові позиції ЗСУ по напрямку західніше Площанки та в районі південно-східніше Макіївки.

Локація прибуття танкових резервів противника:

“У цьому контексті також звертає на себе увагу факт переміщення зі Сватівського напрямку (район Куземівки) в район Стара Краснянка (між Кремінної та Рубіжним) танкової роти та підрозділів 10-го танкового полку 6-ї МСД 3-го АК. Противник явно підсилює район оборони в Кремінній, побоючись активних дій ЗСУ з південно-західного напрямку”, – зауважує аналітик.

Напрямки невдалих атак ворога на Луганщині: 

Крім того, на напрямку Шипилівка – Білогорівка (верхня) противник безрезультатно атакував передові позиції ЗСУ.

“Командування противника, судячи з цих впертих та перманентних намагань ліквідувати тактичний Білогорівський виступ ЗСУ, цілком розуміє його значення, як для подальшого утримання району Кремінної так й забезпечення сталості своєї системи оборони в напрямку на Лисичанськ. Однак, вже протягом місяця досягнути чогось “путнього” на цій ділянці воно так й не спромоглося. Навіть, попри те, що підрозділи 2-го АК, які оперують на цьому напрямку, майже регулярно підсилюються та доукомплектовуються додатковими силами та засобами”, – наголошує оглядач.

Окрім того, незалежний військовий аналітик Деф Мон (Def Mon) також звернув увагу на те, що ЗСУ відбили атаки противника в районі Червонопопівки, Кузьминого та Білогорівки. Наведене ним відео підтверджує наявність російських танків під Кремінною.

“Я вважаю, що ЗСУ поступово просуваються по всьому фронту Сватове – Кремінна”, – підсумував експерт.

Водночас, оглядачі моніторингової ініціативи DeepState зауважили, що на Сватівському напрямку станом на початок доби 11 січня тривають позиційні бої.