Восьмий апеляційний суд Львова заборонив Соціалістичну партію України. До того ж, майно партії та всіх її організацій буде передано державі.

Про це повідомляють громадський рух “Чесно”та “Інтерфакс-Україна”

За словами провідного аналітика “Чесно” Ігоря Фещенка, аргументи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській та проросійській діяльності партії, а також у висловлюваннях останніх трьох її керівників, насамперед державного зрадника Іллі Киви.

На думку СБУ, хоча Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, але водночас він і надалі продовжує впливати на неї.

Зокрема, за даними “Чесно”, у справах цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, у яких входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ. Окрім цього, згідно зі матеріалами справи, сьогодні ж Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор благодійного фонду Іллі Ківи “Звільнення”.

Ще одним доказом впливу Киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація “Всеукраїнський рух боротьби з фашизмом “Патріоти за життя”, як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією самою адресою, як і Соціалістична партія України.

Партія може заперечити це рішення у Верховному Суді.

Зазначимо:

За даними міністра юстиції Дениса Малюськи, у Восьмому апеляційному адміністративному суді у Львові продовжуються 16 судових процесів із заборони проросійських партій. Щодо шести політичних партій рішення вже ухвалено, за іншими – рішення чекають найближчим часом.

Міністр зазначив, що вже цього тижня можливе винесення судових рішень щодо заборони політичних партій “Опозиційна платформа – За життя”, “Партії Шарія” та інших – зокрема тих, чия діяльність була призупинена рішенням РНБО.

Крім того, Малюська додав, що громадянам, які захочуть у майбутньому реєструвати нові проросійські політичні партії, зробити це буде набагато складніше, тому що проти всіх таких партій будуть подавати ще 1, 2, 3, 10 позовів з таким же результатом (забороною через суд).