28-30 червня у Мадриді відбудеться саміт НАТО, одним із головних питань якого буде ухвалення нової Стратегічної концепції НАТО та подальший розвиток Альянсу в умовах сучасних викликів для європейської та світової безпеки.

Лідери НАТО на цьому ж саміті мають узгодити комплексний пакет допомоги для України.

Про це заявив генсек Єнс Столтенберг перед початком міністерської зустрічі в Брюсселі.

“Я очікую, що на саміті союзники НАТО узгодять комплексний пакет допомоги для України. Допомога Україні у довгостроковій перспективі – у переході від обладнання радянських часів до сучасного обладнання НАТО, а також покращення оперативної сумісності з НАТО”, – сказав Столтенберг.

Крім того, він наголосив, що союзники непохитні у своїй підтримці суверенітету та територіальної цілісності своїх партнерів у Європі.

“І підтримують право кожного народу обирати свій шлях, вільний від втручання ззовні”, – сказав він.

Столтенберг також зазначив, що на міністерській зустрічі в середу обговорять потреби України у зброї для війни проти РФ, на зустрічі буде присутній голова Міноборони Олексій Рєзніков.

До того ж, Генсек НАТО заявив, що підтримує надання важкого озброєння Україні країнами-членами Альянсу, і такої зброї потрібно більше.

Зазначимо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба не побачив потужних рішень щодо України у проєкті документу саміту НАТО в Мадриді в червні.

Про це він заявив в інтерв’ю на телемарафоні.

Глава української дипломатії зазначив, що останнім часом йому надходять сигнали з НАТО, що треба пом’якшити позицію і не казати, що НАТО розчарувало чи нічого не зробило, пояснюючи це тим, що Альянс рухається до саміту в Мадриді.

«Потім я дивлюся проєкт документа фінального, стратегічного концепту НАТО, який вони планують на саміті ухвалити. Я тут гортаю, там гортаю, потім перевертаю, потім дивлюся ще раз, закриваю, відкриваю і я не бачу, що там конкретно, які там є потужні рішення, які стосуються України», – сказав Кулеба.

За його словами, це при тому, що саме в Україні вирішується майбутнє євроатлантичної безпеки й безпеки Європи зокрема.

«Оскільки ви висуваєте до мене чи до України якісь претензії, що ми там щось не те про вас сказали, якщо ви навіть готуючись до саміту не здатні нічого сильного і принципового написати на папері, не те щоб щось зробити», – наголосив глава МЗС.

Він підкреслив, що очікування України полягають у тому, щоб НАТО зайняло на саміті у червні сильну позицію, і якщо це станеться, то це, на переконання Кулеби, змінить правила гри.