У нас був невеличкий шанс, і ми ним вдало скористалися. Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний розповів про знищення флагмана російського флоту – крейсера “Москва”.

Так, воєначальник зазначив, що росіяни самі затягнули це “ржаве корито” у зону ураження і поплатилися за свою зухвалість.

Про це Залужний розповів в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову для його проєкту “Рік. За кадром”.

«Скажімо так, нас цікавило зниження, а в перспективі і повністю позбавлення Чорноморського флоту РФ будь-якої активності у Чорному морі. Для цього у нас були деякі можливості та досить невеличкий шанс ці можливості використати», – зауважив він.

Залужний додав, що потоплення самого крейсера “Москва”, звісно, має для нас стратегічне значення, адже це носій крилатих ракет. Втім, військові поки що не повністю виконали свій план.

“Ми обов’язково доберемося і до “Ессена”, і до “Самуми”, і до решти… Це питання часу”, – запевнив Головнокомандувач.

Залужний також порівняв крейсер “Москва” з величезними колонами, які рухалися у бік Київської області навесні 2022 року. На його думку, відсутність у росіян змоги уявити, що 2 армія світу може бути кимось уражена чи знищена, зіграла з ними у злий жарт.

“Затягнули ці колони під Київ, які ми спалили… Так само затягнули це ржаве корито у зону ураження, тому ми мали скористатися цим шансом. Українці – вони такі, що цього шансу не упустили. Паралельно з цим там ще дехто і дещо нормально отримали, залишимо це поки що історії”, – підсумував Залужний.

Також, за його словами, українські військові можуть звільнити тимчасово окуповані росіянами території, зокрема Крим і Донбас. Вони знають, що для цього потрібно зробити.

Залужний зазначив, що для того, щоб змусити ворога піти, є командири, які мають думати і ухвалювати правильні рішення. Для деокупації необхідно створити умови, зокрема, забезпечити бійців боєприпасами, технікою, озброєнням.

«Для цього мають бути безліч інших обставин, але все це можна робити. Все це описано в безлічі підручників. Звісно, у кожному випадку свій варіант тих чи інших дій. І можу запевнити, що саме українські воїни — це ті люди, які можуть це зробити. Можуть», – наголосив генерал.

За його словами, єдине питання – що нашим воїнам для цього потрібно, щоб це зробити найшвидше.

“Ми знаємо, що для цього потрібно. Знаємо, що потрібно, щоб звільнити Крим, що потрібно для того, щоб звільнити Донецьку область, Луганську область, але це дуже й дуже великий обсяг роботи, який швидко не зробиться”, – зауважив головнокомандувач.

Він підкреслив, що українські військові знають, що робити, й виконують свою роботу, завдяки якій під контроль України повернуться Крим, Донецька та Луганська області. Залужний підсумував, що це обов’язково треба зробити для українських дітей з окупованих територій.

Головнокомандувач розповів і про те, що окупанти хочуть лише знищення нашої державності.

Залужний зазначив, що Росія сподівалася на інший перебіг війни.

«Мабуть, вони розраховували, що зайдуть організованими колонами, люди зустрінуть хлібом-сіллю – і на цьому українська державність закінчиться. Але коли українці почали супротив, почали захищатися, то станом сьогодні вони їдуть сюди з Російської Федерації, щоб свідомо вбивати українців», – заявив генерал.

Він підкреслив, що сутність цієї війни полягає в тому, що, якщо зараз українці не знищать цього ворога, то самі будуть знищені, бо росіяни прийшли свідомо нас вбивати, попри численні втрати.

“Вони зазнають шалених втрат, на Донецькому напрямку і не тільки, але все одно ідуть вбивати українців, це їхня мета”, – пояснив головнокомандувач.

За його словами, окупантів не зупиняє навіть пам’ять їхніх родичів про Другу світову.

“Дивно, що це відбувається у 21 столітті, коли розвинена наука, коли ще в пам’яті є діди та баби, які пережили це все під час Другої світової війни… Попри це, вони свідомо йдуть убивати українців”, – підсумував генерал.

За словами Залужного, українські військові змогли дійти до єдиного варіанту, який дозволив протистояти російському війську, що значно переважало кількісно.

«Цей варіант полягав у тому, що ми мали в найкоротший термін завдати противнику максимальних втрат, випустити з нього кров для того, щоб він відмовився від подальших дій на більшій території України. І це спрацювало», – зазначив генерал.