Колишній заступник генпрокурора часів президентства Віктора Януковича та екс-заступник секретаря РНБО Ренат Кузьмін, міг тривалий час переховуватись від органів досудового розслідування у незаконно анексованому Криму та Російській Федерації.

Як повідомила у Facebook речник генпрокурора Лариса Сарган, заступнику голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Євгену Радченку 20 червня направили листа від Генпрокуратури, де повідомлялося про розслідування кримінального провадження стосовно Кузьміна. Його підозрюють у вчиненні особливо тяжких злочинів, зокрема, в легалізації (відмиванні) майна, здобутого злочинним шляхом, за що йому погрожує позбавлення волі на строк від 8 до 15 років із конфіскацією майна.

У листі також зазначається, що слідчі не змогли встановити перебування Кузьміна на території України. За даними правоохоронців, екс-заступник генпрокурора, задля уникнення кримінальної відповідальності, міг переховуватися від органів досудового розслідування не лише в анексованому Криму, а і на території Росії.

«Проте, цей «кандидат» тихо зареєстрований кандидатом за списком однієї з партій і лишився поза увагою як ЗМІ, так і активістів», – написала Сарган.

На сайті ЦВК повідомляється, що Кузьмін висувається від партії Віктора Медведчука «Опозиційна платформа – За життя».

Нагадаємо, раніше ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати Верховної Ради колишнього секретаря РНБО, екс-голову Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. Також Комісія зареєструвала кандидатом у нардепи проросійського блогера Анатолія Шарія, який упродовж останніх 5 років мешкав за межами України на території ЄС.

Ці рішення ЦВК спричинили гучний суспільний резонанс, у центрі Києва відбулася акція протесту з вимогою скасувати незаконну реєстрацію цих осіб кандидатами.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков направив до ЦВК листа з проханням скасувати участь Андрія Клюєва у виборах.