Суд арештував активи російського олігарха Михайла Фрідмана в «Альфа-банку» на 12,4 млрд грн. Про це повідомила у Фейсбуці генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Арештовані активи російського олігарха Фрідмана в «Альфа-банку» на понад 12,4 млрд грн. Це цінні папери кіпрських компаній, афілійованих із бізнесменом, які були на рахунках в банку, – написала Венедіктова.

Вона нагадала, що раніше за клопотанням прокурорів також були арештовані 469 млн грн коштів з рахунків в Альфа-банку, які вже готувалися до виведення в росію.

За словами Венедіктової, з легалізацією цих активів особливо не «заморочувались». Наприклад, оформили удаваний правочин, за яким за космічну суму придбали фірму з копійчаним статутним капіталом.

Рух коштів у російському напрямку почався за кілька тижнів до війни і активізувався з початком повномасштабного вторгнення. Фрідман і підконтрольні йому бізнесмени використали банк та кіпрські компанії, щоб вивести кошти з-під можливих санкцій та інших примусових заходів, розповіла генпрокурор.

Бізнесмени “були впіймані за руку під час легалізації активів” на 1,1 млрд грн прокуратурою, БЕБ та ДСР Нацполіції у взаємодії із Держфінмоніторингом, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України, зазначила Венедіктова.

Раніше російський олігарх Михайло Фрідман заперечує звинувачення правоохоронців про виведення через український Альфа-банк коштів, на які раніше було накладено арешт.

За інформацією учасників банківського ринку, повідомляє агентство, на рахунках у банку, на які було накладено арешт, акумулювалися кошти для подальшої виплати за борговими зобов’язаннями перед українськими інвесторами – власниками паперів.