Служба безпеки Швеції повідомила, що під час огляду місця надзвичайної події на «Північних потоках» було підтверджено факт диверсії. При цьому були виявлені залишки вибухівки поряд із трубопроводами.

У відомстві заявили, що задокументовано великі пошкодження.

“Під час огляду місця злочину, який проводився на місці в Балтійському морі, було зроблено значні вилучення, і цей район був ретельно задокументований. Проведений аналіз показує сліди вибухових речовин на кількох знайдених сторонніх предметах. Робота з розширеного аналізу продовжується, щоб можна було зробити більше переконливі висновки про інцидент”, – розповів прокурор.

Служба безпеки Швеції проводила розслідування на місці злочину за підтримки берегової охорони, збройних сил та поліцейського управління.

Нагадаємо, 27 вересня на російських трубопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2” виявили кілька витоків газу. За словами шведських сейсмологів, причиною цього міг бути вибух. Президент США Джо Байден заявив, що з ймовірністю трубопроводи підірвала Росія.

Пізніше, 29 жовтня, росіяни прямо заявили , що фахівці ВМС Великобританії нібито “причетні до підриву газопроводів”. У Міноборони Британії назвалитакі звинувачення країни-агресора вигаданою історією .

При цьому німецькі слідчі впевнені, що Північний потік підірвали росіяни. Там зазначили, що їхня версія з диверсією збігається з попередніми висновками Швеції.