Канцлер Німеччини Ангела Меркель, у якої вже неодноразово траплялися напади тремтіння, зокрема, на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, знову змусила весь світ турбуватися про стан її здоров’я.

У п’ятницю, 6 вересня, Ангела Меркель прибула з офіційним візитом до Китаю. Церемонія вітання традиційно пройшла в самому центрі Пекіна – на площі перед Будинком народних зборів. Захід проходив при спеці в 30 градусів. Журналісти звернули увагу на стан здоров’я канцлера. Вона виглядала цілком бадьорою, але вирішила залишатися під час церемонії в сидячому положенні.

Так, спочатку Меркель і прем’єр Держради КНР Лі Кецян сидячи прослухали державний гімн Німеччини, але, коли зазвучав гімн Китаю, Лі Кецян встав.

Після урочистої церемонії глави урядів двох країн попрямували на переговори.

Нагадаємо, з червня Меркель пережила кілька публічних нападів сильного тремтіння, хоча офіційно стверджувалося, що канцлер почуває себе добре. Вперше політик дивно затряслася на публіці під час офіційного прийому 18 червня на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським. Тоді політик пояснила свій стан зневодненням. За словами Ангели Меркель, вона прийшла в норму тільки після того, як випила кілька склянок води.

Пізніше напади у Меркель повторилися під час зустрічі з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і під час візиту прем’єр-міністра Фінляндії Антті Рінне до Берліна. Щоб уникнути подібних ситуацій в останні місяці для Меркель довелося дещо змінити протокол, тепер вона слухає державний гімн, сидячи на стільці.

Сама Ангела Меркель раніше стверджувала, що з її здоров’ям все гаразд, вона сподівається, що напади тремтіння скоро зникнуть. Про це вона розповіла під час саміту G20 в Осаці. Меркель зазначила, що прекрасно себе почуває і не має серйозних проблем зі здоров’ям.

“Впевнена, що як це (тремтіння) з’явилося, так само і пройде. Нічого особливого сказати не можу. Я почуваю себе добре», — сказала вона.