Спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер дав підсумкову прес-конференцію за результатами свого візиту до України. Тут він мав низку зустрічей з політиками, у тому числі із президентом Володимиром Зеленським, а також відвідав Донбас та район ООС.

Президент Володимир Зеленський чітко висловив свою позицію щодо наміру принести мир до України, однак не все залежить від України. Кроки до миру повинна зробити й Росія. Про це говорив Курт Волкер на брифінгу у суботу.

Розведення сил

Волкер повідомив, що у Станиці Луганській проросійські сили трохи відішли від своїх позицій. Та вони повинні ще багато зробити. Наразі ж зусилля зосереджені на відбудові мосту.

"Далі, сподіваюся, зі Станиці Луганської візьмуть приклад інші пункти розведення сил. А також організація додаткових пунктів пропуску, щоб люди могли більше подорожувати",– зазначив Курт Волкер.

Звільнення українських моряків

За словами Волкера, якщо Росія зробить кроки до миру – то і всі ми зможемо сподіватися щодо його досягнення. Один із таких важливих кроків, який могла б зробити Росія – це звільнення українських моряків.

"Судна захопили незаконно і утримують їх незаконно. Їх треба звільнити без будь-яких умов. На жаль, наразі від Росії ми не чуємо нічого з цього приводу. Росія запустила судовий процес над ними і весь час посилається на це, замість того, щоб просто відпустити",– сказав Волкер.

Обмін в'язнями

Спецпредставник США сподівається, що якомога швидше сторони здійснять обмін в'язнями між Росією та Україною. Адже мовиться про конфлікт між державами, і немає сенсу, щоб ув'язнені особи були в розлуці зі своїми родинами ще довше.

"І давайте не забувати, що першопричина, чому люди на окупованих територіях страждають – це російське вторгнення та окупація",– підсумував Курт Волкер.

Також Президент США Дональд Трамп має надзвичайно загружений графік, тому ймовірний його візит в Україну наразі не планується. Попри це, американська сторона з радістю хотіла б відвідати нашу країну і чекає на офіційний візит президента Володимира Зеленського у Вашингтон.

Він зауважив, що візити американських президентів у різні країни плануються задовго наперед і дипломати витрачають на їх підготовку серйозні зусилля.

"Що стосується відвідин президентом Трампом України, я не знаю, чи це можливо в ближчому майбутньому, чи десь в дальшому. Але ми б також хотіли, аби наш президент сюди приїхав",– наголосив Волкер.

Спецпредставник також нагадав, що американська сторона запросила лідера України Володимира Зеленського приїхати з візитом у Вашингтон. Під час телефонної розмови 25 липня Трамп підтвердив Зеленському, що чекає його у США.

Наразі обидві сторони працюють над підготовкою цього візиту та узгоджують графіки президентів США та України.