Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов, стверджує, що країна-агресор, РФ, має намір змусити Україну до угоди на умовах Москви, що фактично є капітуляцією. Однак Володимир Зеленський не піддається на подібні провокації, більше того — виграє для країни більш вигідні позиції. Тому чекати, що зараз очільник Кремля сяде на літак, як і президент України з метою поїхати і домовитись — марно.

«Росія — не та країна, яка буде що-небудь відкладати в довгий ящик. Якби у Росії сьогодні були сили і засоби, вона б повторила і Бахмут, і Авдіївку», — підкреслив він в інтерв’ю українським ЗМІ.

Експерт говорить про те, що в Кремлі не скасовували завдання із захоплення чотирьох областей України в їхніх адміністративних кордонах.

«А в Запорізькій і Херсонській областях ще ого-го-го скільки території не захоплено Російською Федерацією», — нагадав він.

Співрозмовник зазначив, що скоро вже рік, як у Луганській області стоїть 100-тисячне угруповання російських військ навпроти Куп’янська та Лиману.

«Воно кілька разів намагалося почати наступальну операцію, але не виходило. А зараз уже є інформація, що Герасимов ухвалив рішення зняти частину військ із Куп’янського напрямку для локалізації вогнищ бойових дій у Курській і Бєлгородській областях. Тому, якби у Росії була можливість, вона б наступала», — додав Жданов.

Водночас радник голови Офісу президента Володимира Зеленського Михайло Подоляк розповідав, що наша країна не може капітулювати, оскільки РФ настільки ненавидить українців, що все одно нищитиме нас, шукатиме для цього можливості через провокації, теракти, політичні вбивства чи інші технологічні спецоперації.

«Безумовно ніхто не може говорити Україні капітулювати після двох років війни. Це нонсенс. У нас навіть такої опції як капітуляція не існує…», — заявив співбесідник.