Сенатор-республіканець Джон Кеннеді анонсував законопроект, що забороняє найближчим родичам американських законодавців і топ-чиновників вести прибутковий бізнес в Україні, повідомляє видання The Hill.

За словами сенатора, підготовлений ним законопроект позбавить членів сімей конгресменів, сенаторів, міністрів, віце-президента і президента можливості “працювати консультантами, співробітниками, незалежними підрядниками або членами ради директора в українських компаніях, володіти більш ніж 5% акцій будь-яких підприємств, які ведуть бізнес в Україні або з Україною “.

У заяві Кеннеді говориться, що уряд України “історично корумпований”, і “старші члени нашого уряду не повинні бути частиною цієї поведінки”.

“Мій законопроект усуне будь-які прояви недоречності або потенційного конфлікту інтересів для будь-якого найближчого члена сім’ї високопоставленого чиновника Сполучених Штатів. Кращий спосіб протистояти спокусі – це правильне виховання, сильний набір цінностей і жорсткі закон”, – додав Кеннеді. Він планує подати законопроект, як тільки Конгрес повернеться з двотижневої перерви 14 жовтня.

Американські бізнесмени вже зараз критикують це рішення.