Новообрана президент Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що «не може ускладнювати ситуацію», привітавши українців зі створенням помісної Православної церкви України.

«Це було б просто особисто привітати українців із незалежністю їхньої церкви, згадуючи наше власне минуле, але як президент я маю взяти велику відповідальність. Наш патріархат стримує себе у зв’язку з певними наслідками, я не можу ускладнювати ситуацію», – написала у Twitter Зурабішвілі, яка перемогла на виборах президента у листопаді 2018 року.

Варто зазначити, що Саломе Зурабішвілі в даний момент не бачить ніяких передумов, щоб відновити дипломатичні відносини з Росією.

Вона зазначає, що під час її президентства багато здатне змінитися.

"Багато чого змінюється на міжнародній арені, і дуже швидко. Але поки я не бачу причин, щоб почати дипломатичні відносини або іншого типу діалоги", — говорить президент.

За її словами, грузинсько-російський діалог можливий лише тоді, коли до нього підключаться “головні партнери Грузії”

Стосовно релігійного питання, то тут інша ситуація. Наразі Грузинська православна церква не висловила свою позицію стосовно отримання канонічної автокефалії Православною церквою України. Місцеблюститель патріаршого престолу ГПЦ, митрополит Сенакський і Чхороцкуйський Шіо (Муджирі) заявив, що члени синоду Грузинської церкви спочатку мають ознайомитися із томосом про автокефалію ПЦУ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року в Києві відбувся об’єднавчий собор, на якому була створена помісна Православну церква України. Її предстоятелем обрали митрополита Епіфанія.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

6 січня у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив йому томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ.

Окріім того, УПЦ (МП) стала в Україні неканонічною. Зрештою, вона може втратити свій юридичний статус, якщо не змінить назву – адже цього тепер вимагає відповідний закон, ухвалений Верховною Радою.