Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь хоче брати участь у переговорах щодо мирного врегулювання війни в Україні.

Про це повідомив сам Лукашенко на засіданні Ради безпеки країни, а також заявив міністр закордонних справ Володимир Макей після засідання СБ.

“Я хочу просто вперше вам позначити сьогодні нашу позицію, яка доведена до міністра закордонних справ і доручено МЗС її реалізувати. Не може бути переговорів без участі Білорусі. Якщо ви нас ув’язали в це, насамперед, західні країни, то на цих переговорах, певна річ, має прозвучати позиція Білорусі. Ми виходимо не з того, що нас в один кошик занурили з Росією. Ні. Ми виходимо з того, що ця війна – за парканом нашої країни. І вона серйозно впливає на ситуацію в Білорусі. Тому жодних сепаратних за спиною Білорусі домовленостей не може бути”, – сказав білоруський очільник.

Міністр закордонних справ Володимир Макей після засідання Ради безпеки РБ заявив, що “до України та Росії доведено позицію про необхідність участі Білорусі у переговорах”.

Макей також заявив, що “як один із слов’янських народів” Білорусь вимагатиме для себе “гарантій безпеки”.

“Ми готові зробити свій посильний внесок і в переговорний процес. Не лише інтереси та гарантії безпеки мають бути передбачені щодо України та Росії, а й Білорусі”, – сказав він.

Лукашенко також анонсував нову зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним “найближчим часом”.

Нагадаємо, що, хоча режим Лукашенка офіційно не оголосив війну Україні, він продовжує надавати територію країни російському агресору як майданчик для дислокування і перекидання військ. З території Білорусі російська армія завдає авіа- та ракетних ударів по мирних містах України.

11 березня Лукашенко на зустрічі з Путіним у Москві заявив, що “Україна готувалася напасти на спільні війська РФ та РБ на території Білорусі”.