Президент США Дональд Трамп у приватних бесідах заявляв, що США слід покинути НАТО. Про це з посиланням на високопоставлених представників Білого дому повідомило 14 січня The New York Times.

Співрозмовники видання стверджують, що про це американський президент говорив кілька разів протягом 2018 року. Один із таких моментів виник у липні, коли Трамп брав участь у Бельгії в саміті Альянсу, на якому критикував союзників за недостатнє фінансування організації.

За даними The New York Times, американські політики, які підтримують НАТО, побоюються, що Трамп знову повернеться до ідеї виходу США з Альянсу.

Видання зазначало, що в розвалі НАТО, яке тримається фактично на США, зацікавлена Росія. 

Нагадаємо, 9 липня 2018 року на саміті НАТО в Брюсселі Трамп розкритикував союзників за недостатнє фінансування НАТО. "Сполучені Штати витрачають набагато більше в НАТО, ніж будь-яка інша країна. Це несправедливо і неприйнятно. Незважаючи на те, що ці країни збільшують свої внески після того, як я обійняв посаду, вони повинні зробити набагато більше", – зазначив глава Білого дому. За його даними, Німеччина платить 1% від свого ВВП, а США – 4%.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

11 липня Трамп після засідання саміту НАТО в Брюсселі заявив, що члени Альянсу мають "негайно" збільшити витрати на оборону до 2%. 

В свою чергу, в конгресі нещодавно заявили,  будь-який крок президента США Дональда Трампа щодо виходу з НАТО буде підставою для імпічменту. Про це заявила CNN конгресмен-демократ Джекі Спейер.

За її словами, Конгрес або радники президента будуть змушені зробити серйозні дії, щоб перешкодити виходу США з Альянсу.

«Краще, щоб це була пуста погроза з боку президента, тому що я думаю, що цей акт був би настільки руйнівним для нашої країни і для нашої здатності захищати національну безпеку, що це стало б підставою для деяких серйозних зусиль з нашого боку, будь то імпічмент або 25-я поправка », – зазначила вона. 

«Він не може вчинити так цією країною», – додала вона.

 «І я не вірю, що він може зробити це без ратифікації Сенату».

Раніше NYT написала, що Трамп обговорює з радниками можливість вихід США з НАТО, так як, на його думку, Альянс позбавляє США цінних ресурсів.