Абсолютно кожен українець з нетерпінням очікує на Перемогу над ворогом. І за прогнозами експертів, гаряча фаза війни може завершитися уже в 2023 році.

Раніше припускали, що вона завершиться до літа цього року, й до цього часу війська України вийдуть на кордони 1991 року. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов, повідомляє 24 Канал.

Однак, на його думку, такі події можуть відбутися ближче до осені поточного року, адже це залежить, зокрема, й від кількості озброєння, яке надають західні партнери України.

Тому що таки озброєння нам дають зараз багато, але не стільки скільки хотілося б. Плюс повільно дають. Якби це озброєння дали місяць-два тому, ми могли б сьогодні, до формування в Росії ударних наступальних угруповань, провести контрнаступальну операцію,
– сказав Жданов.

Однак оскільки “країни-партнери не поспішають з передачею нам озброєнь”, то підготувати свої війська має час не лише Україна, а й наш ворог. Відтак, на думку військового експерта, українцям потрібно готуватися не до нового контрнаступу, а до оборонної операції, що може затягнутися на декілька місяців.

Якщо Україні вдасться в обороні завдати окупантам максимальних втрат і самій зазнати втрат мінімальних, то після розгрому основних російських військ та перегрупування можна буде переходити у контрнаступ. Тож оскільки перемінних дуже багато, Олег Жданов не зміг назвати конкретний час, коли почнеться контрнаступ України.

Дай Боже нам закінчити оборонну операцію до початку літа. А вже влітку може бути перегрупування, може бути початок проведення контрнаступальної операції. Але знову ж таки, якщо ми будемо до цього моменту в змозі її проводити, якщо до цього моменту знову нам дадуть комплект техніки, яка дозволить нам це проводити,
– сказав він.

Тож, за його словами, проведення контрнаступальних дій з можливим виходом на кордони 1991 року можливе лише наприкінці літа або на початку осені.

Також Олег Жданов підкреслив, що на темпи проведення контрнаступальної операції впливає й успішність проведення мобілізаційних заходів у самій країні-агресорці. Так, Путін хоче зібрати до літа ще 500 тисяч мобілізованих, а до зими – мільйон. Однак успіхи оборонної операції України можуть зламати йому ці плани.

Якщо ми громимо цю першу хвилю 300 тисяч, то друга не збереться. Це дуже важливий момент, який треба враховувати,
– підкреслив експерт.

Натомість якщо цього зробити не вдасться, то російська пропаганда “роздмухає це в полум’я перемоги”, що лише докине дров у ідеологічно накачане суспільство Росії. А воно й так налаштоване на війну та готове йти на українські кулемети, а не проти власного командування.

Помітно змінив риторику про війну в Україні не тільки кремлівський диктатор, але і пропагандисти, їм явно спустили нові “темники”.

“Відразу після форуму в Давосі у РФ почалася паніка і спустили нові “темники”: “Росія – велика держава, вона не може зазнати поразки, навіть якщо ми, борючись з блоком озброєних до зубів 50 держав НАТО, відступимо на кордони 91-го року, все одно це буде наша велика перемога”. Реальність змушує змінювати свідомість і в бункері, і на Луб’янці, і де завгодно”, – заявив політолог і публіцист Андрій Піонтковський в інтерв’ю УНІАН.

На його думку, Генеральний штаб армії РФ з самого початку прекрасно розумів перспективи своєї “спецоперації”, як вони називають розв’язану проти України війну.

“І зараз, коли відбувся дуже серйозний перерозподіл влади під час міні-перевороту (в бункері у Путіна в ніч проти 11 січня), я сподіваюся, що військові нав’яжуть якийсь варіант виходу з цієї ситуації… Зрештою, і сам Путін вже інші пісні співає. Це неминучий процес, і він буде посилюватися”.

На думку Піонтковського, Путіну залишилося два-три місяці правління.