Роботине, що на Запоріжжі залишається епіцентром бойових дій у війні країни-окупанта Росії проти України. ЗСУ з боями прориваються біля Новопрокопівки та Вербового. На цій ділянці фронту росіяни посилюють свої позиції «елітними» окупантами і готуються до «оборони» захопленого Токмака, аби не допустити прориву української армії до Мелітополя.

Про це заявив Антс Ківісельг — командувач Центром військової розвідки Естонії.

Він розповів про те, що найважчі бої йдуть в районі Роботиного на західному напрямку Запорізької області. Українські війська зачищають російські «оборонні» редути і протистоять окупантам у районі Новопрокопівки і Вербового.

За інформацією естонської розвідки, ЗСУ встановили контроль над кількома важливими висотами в районі Новопрокопівки, що в подальшому дозволить здійснити більш швидкий прорив вже з використанням бронетехніки.

Керівник розвідки Естонії акцентував увагу на тому, що з метою «стабілізації» ситуації росіяни підключають до боїв на півдні війська з інших ділянок фронту. Зокрема, мова йде про «елітні» частини – 76-ї штурмової повітряно-десантної дивізії, 7-ї повітряно-десантної дивізії, а також деяких підрозділів спецназу.

Естонці вважають, що росіяни готують «оборону» Токмака і спробують не допустити прориву ЗСУ до Мелітополя.

«Вони перегруповуються для оборони Токмака, щоб зупинити рух України в бік Мелітополя. Пересування таких елітних підрозділів туди добре ілюструє ситуацію, коли керівництво Збройних сил РФ усвідомило можливість тактичного успіху наступу України в цьому регіоні», — підкреслив Ківільсег.

Зазначимо, що на сьогоднішній день звільнення Токмаку є дуже важливим для нашої країни. Адже тоді наші бійці повністю обріжуть всю комунікацію ворога. Та це дасть змогу вийти на Азовське узбережжя.