Російська мережа супермаркетів Mere в червні відкрила свій перший магазин в Україні. Як повідомив в коментарі LIGA.net колишній директор з розвитку Mere в Україні Артем Хоменко мережа вже запустилася в Нікополі та Павлограді (Дніпропетровська область). Як відомо, після їхніх анонсів про відновлення роботи в Україні, РНБО заявляла про провокації.

За словами ексдиректора, у планах компанії – запустити 40 супермаркетів в Україні до кінця року. Найближчим часом планують відкривати нові супермаркети в Дніпропетровській і Київській області. Хоменко підкреслив, що вже не має відношення до компанії.

Ексдиректор додав, що під час запуску двох супермаркетів в Україні мережа не зустрічала перепон з боку влади країни.

За даними Retailers.ua, компанія планує запуститися в Білій Церкві, Чернівцях та Миколаєві.

Як відомо, Mere – проєкт власників російської мережі Світлофор, яка належить бізнесменам з Красноярська – Сергію та Андрію Шнайдерам. Мережа позиціонує себе як “жорсткий дискаунтер” і пропонує більш низькі ціни порівняно з конкурентами. Магазини Mere є в Латвії, Литві, Естонії, Польщі, Сербії, Німеччині.

Після того, як 14 червня стало відомо, що мережа Mere (проєкт власників російської мережі Світлофор) до кінця червня 2021 року хоче відновити роботу магазину в Миколаєві, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов спростовував це, називаючи провокацією.

Пізніше він додав, що запуск Mere в Україні – спецоперація Росії і вона не зможе працювати в Україні.

Він заявляв, що Mere планувала запуститися в Одеській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях для досягнення політичних цілей.

У 2020 році магазин вперше відкрили у Миколаєві, але невдовзі його закрили через труднощі з товарами.

У мережі така інформація викликала хвилю обурення через своє фінансове коріння.