Найманці ПВК “Вагнер” захопили будівлю адміністрації Бахмута, російські сили просуваються у центр міста, стверджують аналітики Інституту вивчення війни.

Експерти інституту ISW підтвердили дані російських джерел про те, що сили ПВК “Вагнер” зуміли захопити адмінбудівлю міськради Бахмута. Аналітики посилаються на кадри з російським прапором на горі уламків зруйнованої адміністрації Бахмута.

За даними ISW, 3 квітня росіяни продовжили просуватися в центр міста.

“ПВК “Вагнер”, ймовірно, продовжить спроби закріпити контроль над центральною частиною Бахмута і спробує просунутися на захід через густонаселені райони міста в напрямку Хромового”, – наголосили в інституті.

В ISW додали, що представники ЗСУ підтверджують, що разом із “вагнерівцями” в Бахмуті дедалі активніше діють регулярні російські війська, зокрема ВДВ.

Однак не варто забувати той факт, що росіяни вже багато разів заявляли про взяття Бахмута, але місто перебуває під контролем ЗСУ. Окупанти лізуть з усіх боків, дісталися центральної вулиці, але їх постійно знищують.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів співзасновник карти бойових дій “Deepstate” Роман Погорілий.

Він також розповів про те, що дороги до Бахмута знаходяться під вогневим контролем ворога, але постачання міста працює.

“Тактика під Авдіївкою така, як і в Бахмуті. Вони намагаються оточити місто. Намагаються захопити Первомайське, проте у них не виходить. Наші війська тримають оборону і все контролюється. Біля Авдіївки помічені регулярні війська і ДНРівці. У Вугледарі ворог намагався просунутися східніше міста, проте працює наша артилерія і у них нічого не виходить”, – описав ситуацію Погорілий.

Не секрет, що ситуація в Бахмуті Донецької області важка, але контрольована Збройними силами України. Є можливість логістики, підвезення боєприпасів і ротації особового складу, вивезення поранених. А це основне свідчення того, що ні про яке оперативне оточення українського угруповання не йдеться.

Про це сьогодні, 3 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Ба більше, за даними самої російської сторони, у районі Бахмута формується три бригади ЗСУ, а це свідчення знову-таки, на думку росіян, того, що ЗСУ готують флангові удари по угрупованню російських військ, зосереджених у районі Бахмута”, — зазначив він.

Також аналітик прокоментував чергову нещодавню заяву засновника ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина про “взяття” Бахмута” з формулюванням “юридично взятий”.

“Яке формулювання, такий і автор формулювання. Тому тут складно судити про те, що мав на увазі Пригожин. 10 років відсидки, вочевидь, дають про себе знати, тому Пригожин великий фахівець у юридичних термінологіях. Говорімо про дані, які є. Бахмут зараз на 40% контролюється ЗСУ. Ба більше, ЗСУ якісно змінили тактику протистояння. Йдеться як про завдання точкових ударів з використанням оперативно-тактичних комплексів “Точка-У” по території заводу АЗОМ. Тобто коли спровокували “вагнерівців” на захід на територію, відійшли ЗСУ, дали змогу втягнутися окупантам, і в цей момент накрили їх. До того ж кількість жертв там понад сотні, рахунок на сотні”, — сказав Снєгирьов.

За його словами, аналогічна ситуація і в зміні тактики, йдеться про дистанційний підрив будинків.

“Знову дають можливість штурмовим групам “Вагнера” зайти на певну територію, використовуючи тактику, яка відома киянам із часів Великої вітчизняної, коли більшовицький атентатник Кудря підривав київські будинки. Тут можна сказати, що тактика в цьому випадку ЗСУ використовується більш ніж показово. За останню добу таким чином знищено дві штурмові групи “Вагнера”. Тому всі ці рекламні та пропагандистські відео Пригожина — це не більш ніж елемент інформаційної війни”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.