Окупанти з Російської Федерації розглядають як “реалістичний сценарій” відступ до укріплених рубежів в анексованому Криму

Про це заявив речник Головного управління розвідки України Андрій Юсов.

За його словами, про подібні плани російських військ свідчить наявність оборонних споруд на півночі Криму.

“Вони готують ешелоновану оборону. Важливо, що це робиться на півночі Криму. Це говорить про те, що росіяни як реалістичний сценарій розглядають у тому числі відступ до певних рубежів”, – заявив Юсов в ефірі телемарафону.

В свою чергу представниця президента України в тимчасово окупованому Криму Таміла Ташева заявила, що український півострів має пройти «дружню мілітаризацію» після деокупації.

«Однозначно Крим має бути максимально з’єднаний із материковою частиною України і, звісно, має бути максимально вписаний у європейську інфраструктуру», — зазначила Ташева під час заходу Пам’ятаємо історію — повертаємо територію.

Ташева додала, що на півострові має відбутися «дружня мілітаризація». За її словами, український Крим має повністю позбутися російського флоту, натомість бути вписаним в український контекст, з українськими Збройними силами, українським Військово-морським флотом, де військовий компонент правильно співіснує з цивільним життям.

Також вона зазначила, що Крим має бути туристично розвиненим регіоном, цілорічним курортом, а також стати територією, де розвиваються три корінні народи: кримські татари, караїми та кримчаки.