Найімовірніше, ватажок російської приватної військової компанії “Вагнер”, відомий також як “кухар” російського диктатора Володимира Путіна, – Євген Пригожин фізично не може піти з міста Бахмут Донецької області.

Пригожин опинився в капкані – попереду знаходяться Збройні сили України, ззаду – посіпаки лідера Чечні Рамзана Кадирова, а з боків – російські окупанти, розповів соціолог і журналіст Ігор Яковенко. На думку експерта, якщо Пригожин буде прориватися з боями, то його “просто знищать”.

“Фізично цей відхід (ватажка ПВК з Бахмута – Ред.), швидше за все, просто неможливий, тому що там вже ззаду стоїть Кадиров з загороджувальними загонами, з боків стоять Шойгу (російський міністр оборони – Ред.) з Герасимовим (начальник Генштабу ЗС РФ – Ред.), які, загалом, не дадуть йому особливо піти… Тобто, умовно кажучи, він потрапив дійсно в капкан, коли попереду ЗСУ, ззаду Кадиров, а з боків збройні сили Міністерства оборони”, – вважає експерт.

“Вагнерівці” разом з кадровими російськими військовими вже не один місяць намагаються повністю взяти під контроль Бахмут і зазнають величезних втрат. Євген Пригожин скаржився на втрати і на нестачу снарядів, а також погрожував вивести ПВК “Вагнер” з Бахмута.

“Кухар” Путіна не раз “наїжджав” на російське військове командування. РосЗМІ повідомляли, що він перейшов “червоні лінії” і діє “не в загальній команді і не в загальних інтересах”.
Ігор Яковенко сказав, що Рамзана Кадирова призначили новим “наглядачем” за Пригожиним на українській території.

Яковенко розповів про історію зради клану “Кадирових”, якому ще під час Другої чеченської війни були властиві якості бити в спину “своїх же”.

“Кадиров явно позначив свою роль, як “загороджувального загону”, який не дозволить Пригожину втекти з фронту. Річ у тому, що Кадиров – це професійний зрадник”, – вказав експерт.