Суддя Конституційного суду України Олександр Касмінін, вніс недостовірні дані до декларації за 2020 рік майже на 2,5 мільйони гривень, про це зазначені дані і результати повної перевірки декларації Касмініна за 2020 рік, повідомляють Українськi Новини.

Нагадаймо, що 27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази експрезидента Віктора Януковича від 2013 року про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями КСУ. В указі йдеться, що судді створюють загрозу державній незалежності та національній безпеці України.

Сам Касмінін не вказав у декларації вартість житла, а саме квартири  площею 150,5 кв. м, яка належить йому, його дружині та дочці.

У полі “Вартість на дату отримання права або за останньою грошовою оцінкою” він поставив позначку “Не застосовується”.

Водночас за даними НАЗК, згідно з копією договору про дарування 1/2 частини квартири своїй дружині, ринкова вартість (згідно з висновком про вартість майна від 3 червня 2014 року) становить 2 482 391 гривню, що свідчить про поінформованість Касмініна про вартість зазначеної квартири за останньою грошовою оцінкою станом на дату заповнення та подання декларації.

Таким чином, НАЗК встановило, що недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 2 482 391 гривня.

За даними НАЗК, недостовірні дані, внесені до декларації Касмініна, перевищують 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та тягнуть за собою кримінальну відповідальність за частиною 1 статті 366-2 (декларування недостовірної інформації) Кримінального кодексу.

За це передбачено відповідальність у вигляді штрафу від 51 тис. гривень до 68 тис. гривень, або громадські роботи терміном від 150 до 240 годин, або обмеження волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Результати перевірки було направлено до НАБУ.

Як повідомлялось раніше, Суддя Конституційного суду Олександр Касмінін, указ про призначення якого скасував президент Володимир Зеленський, задекларував у листопаді відшкодування йому майже 350 тис. гривень суддівської винагороди.

Про це свідчать дані про суттєві зміни у його майновому стані. Він зазначив, що отримав 346 896 гривень за рішенням суду. Гроші Касмінін отримав від Конституційного Суду 10 листопада, а дані у декларацію вніс 11 листопада.