Військовий експерт Олег Жданов в ефірі програми «Сьогодні Ввечері» на телеканалі «Україна 24» розповів, що можливості військового тиску Росії на Україну обмежені. 

«Путін не переможе. До вересня США посилюють свої угруповання військ в країнах Балтії і в Польщі. Будуть готові два командування, це щось на кшталт сил спеціальних операцій швидкого реагування в країнах Балтії, і буде готове командування системою управління вогнем, яка в комплексі визначає і розподіляє цілі між збройними силами НАТО. І тоді у Росії взагалі не буде шансів для конфронтації або якихось агресивних воєнних дій. Чисельність військ, які будуть залучатися в Білорусі… так, білоруська армія – це 50 тис. військових з хвостиком, але Росія в Білорусь заводить максимум одну дивізію і повітряну групу. Одна дивізія – це 10 тис. військових. Серйозної загрози не буде», – зазначив експерт.

При цьому він розповів, в якій зі складових Збройних сил України є суттєві прогалини.

«Найсуттєвіша прогалина у нас (в переліку повітря-земля-вода – ред.) – це повітряні сили, мається на увазі, їхня авіаційна складова. З авіацією у нас не зовсім так, як хотілося б. А українські сухопутні війська можуть воювати. І ми вже мали досвід, навіть поганий, але він є, і ми можемо протистояти російським збройним силам, а в умовах сьогодення – й поготів», – заявив Жданов.

Варто зазначити, що лише за два дні 28 та 29 квітня місія ОБСЄ виявила на тимчасово окупованих територіях Донецької області поблизу населених пунктів Сигнальне та Верхньошироківське понад 2 тисячі мін. Про це повідомляє прес-служба штабу ООС на своїй сторінці у Facebook.

У штабі ООС наголосили, що російські найманці наражають на небезпеку мирне населення, оскільки відверто нехтують питанням гуманітарного розмінування, не встановлюють попереджувальні знаки та огорожі навколо замінованих територій та здійснюють мінування хаотично, також відсутні карти мінних полів, встановлених окупантами поблизу населених пунктів на тимчасово окупованих територіях.

«Підтвердженням цього є численні факти каліцтва та загибелі місцевих мешканців на тимчасово окупованій території, відповідальність за які цілком лежить на окупаційних адміністраціях», — зазначили у штабі ООС.

Повідомляється також, що окупанти звинувачують Збройні сили України у нібито причетності до підривів поблизу населених пунктів на тимчасово окупованій території.

Ці звинувачення «є нічим іншим, як елементами брудної та деструктивної пропагандистської кампанії противника, спрямованої на населення ОРДЛО та Російської Федерації», заявили у штабі ООС.