Сьогодні у “Слузі народу” пригрозили нардепам, які захочуть об’єднатися з Разумковим.

Зступник голови фракції “Слуга народу” Андрій Мотовиловець заявив, що депутати, які хочуть вступити в міжфракційне об’єднання Дмитра Разумкова, повинні будуть скласти свої мандати.

“Якщо ти депутат від Слуги народу і був спікером від Слуги народу, ми хочемо, щоб ти виконував програму партії та президента”.

Виконував завдання, які поставили нам виборці. Я не думаю, що виборці голосували, думаючи, що ви створите свою групу. Це дуже низько та маніпулятивно.

Якщо депутати-списочники виходять зі Слуги народу, то нехай складають мандат та йдуть на вибори. У нас звільняються округи. Нехай підуть на вибори та скажуть виборцям: “Ми нова партія Дмитра Разумкова. Ми також просимо отримати від вас політичний мандат”. Так буде чесніше.”, – заявив він в інтерв’ю Мотовиловця виданню “Ліга.нет”.

Крім того, Мотовиловець сказав, що до депутатів, обраних за списком партії, можна застосувати імперативний мандат, якщо вони захочуть вийти зі складу фракції.

На його думку, існують юридичні підстави для позбавлення Разумкова депутатського мандату. У тому числі, він повторив думку голови фракції Давида Арахамія, що достатньою підставою буде, якщо Разумков не голосуватиме суголосно з фракцією.

Крім того, Мотовиловець скептично оцінив політичні рейтинги Разумкова та його можливої політсили в майбутньому.

“Я дуже скептично ставлюся до президентського рейтингу Разумкова. Цей замір був зроблений, коли він був у всіх на слуху. Увагу на рейтинги потрібно звертати, коли ти підходиш ближче до виборів. Наразі потрібно зосередитися на роботі”.

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація, що колишній спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, створює в парламенті міжфракційне об’єднання “Розумна політика”. За даними джерел УП, туди увійдуть близько 25 народних депутатів із числа “Слуги народу”, “Батьківщини” та позафракційних.

Цю ситуацію прокоментував експерт ГО “Бюро аналізу політики” Віктор Бобиренко. Він вважає, що Разумков не просто так виявляє активність і починає збирати довкола себе загін прихильників. Навряд чи випадково, на його думку, назва міжфракційного об’єднання підв’язана під прізвище екс-спікера.

“Все це може перерости на щось більше. У тому числі до партії, – пояснює аналітик. – Нові вибори (дострокові чи чергові) відбуватимуться вже за списками, без мажориторки. І багато хто опиниться за бортом. А Разумков показує, що готовий включити деяких до своїх лав. Це – політична заявка. Як і вчорашнє інтерв’ю екс-глави МВС Авакова, який також заявив, що нікуди не подінеться з політичного поля України. Таке враження, що триває мобілізація політиків у рамках ймовірних дострокових виборів. Рейтинги Зеленського та “Слуги народу” валяться. Президент може зіграти на випередження, у тому числі влаштувавши під тим чи іншим соусом дострокові вибори. Ось політики й мобілізуються”, – сказав він в ексклюзивному інтерв’ю порталу “Коментарі”.

Мало того, Віктор Бобиренко не відкидає, що Разумкову може за це і “прилетіти”.

“Так, кажуть, що Разумкова хочуть позбавити мандата. Але якщо позбавлять – лише посилять його. Головне, щоб він мав допуск на ток-шоу. А туди мандат не потрібен. Без мандату він виглядатиме жертвою, заявляючи про репресії проти себе, – пояснює експерт. – Думаю, що “слуги” розглядають не лише варіант із позбавленням Разумкова мандат, а й продумують пошук шляхів примирення. Раптом знадобиться. Адже за будь-яких виборів – чергових чи дострокових – монобільшості у СН вже не буде. І їм доведеться у майбутньому парламенті з кимось ліпити коаліцію. І плисти в одному човні. І Разумков, який має шанси завести у ВР свою політсилу, у цьому сенсі є цілком гідним партнером”, – додав він.