Росія вимушено заморозила виробництво зенітно-ракетних комплексів через санкції.

Про це повідомляє Головне управління розвідки.

Виробничі потужності «Ульяновського механічного заводу», який виробляє для російської армії радіолокаційні системи та засоби ППО, фактично зупинені. Усе це через відсутність необхідних компонентів. Донедавна основним постачальником була Німеччина. Але із початком повномасштабного вторгнення в Україну співпрацю припинили.

Зі слів співробітників «УМЗ», продовжувати виробництво власними силами завод не в змозі, оскільки у ході технологічного процесу не використовується «практично нічого російського». Наразі керівництво заводу шукає можливості обійти санкції та налагодити постачання через треті країни, зокрема, Казахстан. Але такі схеми призводять до значного подорожчання запчастин.

Працівникам надають вибір: йти у неоплачувану відпустку або підписувати контракт для участі у війні в Україні. Напередодні повідомлялося, що «Уралвагонзавод» (Нижній Тагіл), єдине виробництво на росії, яке виготовляє танки, зупинилося через нестачу компонентів через санкції.  У ГУР зазначили, що «Уралвагонзавод» намагається подолати кризу, яка виникла через впроваджені санкції. Підприємство зіткнулося з фінансовими проблемами та нестачею імпортних складників, зокрема, броньованої сталі. Зупиняється випуск нової бронетехніки, у тому числі Т-90 та Т-14 «Армата».

«Попри широко розрекламоване «імпортозаміщення» рф не може самостійно продовжувати випуск високотехнологічної зброї без продовження постачання імпортних комплектуючих», — уточнили в ГУР.

Окрім військової техніки, у рф стоять виробництва базових речей. Для прикладу, до 90% усіх пекарень у РФ працюють на європейському устаткуванні, ввезення якого було заборонено ЄС — запасів компонентів та витратних матеріалів для обладнання у великих виробників вистачить на кілька місяців. Залежність хлібопекарських виробництв у великих містах країни від імпортного обладнання, що насамперед завозиться з країн ЄС, досягає 80-90%, у регіонах — 50-70%, заявив виконавчий директор Національної спілки хлібопечення Рустам Айдієв.