Скандальна заява папи Римського у Монголії є бажанням поширити католицизм у той спосіб, який доступний Франциску з його «лівими» поглядами, стереотипами і амбівалентністю.

Таку думку висловив політолог, політичний експерт Ігор Рейтерович.

Як повідомлялося, перебуваючи із візитом у Монголії, Папа Римський Франциск закликав до «Монгольського миру» на Землі.

Рейтерович припустив, що заява про Pax Mongolica завоювання монголів XIII-XIV ст. була обумовлена «одним фактом, який має безпосереднє відношення до релігії, просто подано це було неправильно».

«Йдеться про те, що монголи при всіх своїх моментах, зокрема, створенні за допомогою крові цієї величезної імперії, відзначалися максимально можливою релігійною толерантністю та терпимістю. Це факт. На підкорених територіях вони не нав’язували свою віру. Вони навіть підтримували ті релігійні громади, які там були, але, звісно, за умови політичної лояльності», — сказав Рейтерович.

Він припустив, що Папа Римський знаходить якісь цікаві факти і намагається їх якось по-новому представити, але «виходить у нього це не дуже добре».

«По-перше, через походження: Латинська Америка, його пов’язаність, скажімо так, з певними «лівими» течіями. Папа взагалі за своїми суспільно-політичними поглядами є людиною доволі лівих поглядів, причому у найбільш поганому розумінні цього слова. Тобто не у плані підтримки соціал-демократичних поглядів, а саме такі от крайні «ліві».

Другий момент. Видно, що у ньому домінує певна кількість стереотипів, які якраз пов’язані із Російською Федерацією Російською імперією, Радянським союзом тощо. Це стереотипи, закладані ще у 70-ті роки минулого століття, і саме вони у ньому домінують», — вважає політолог.

Водночас, на його думку, резонансна заява у Монголії є наслідком бажання поширити католицизм у такий спосіб.