Колегія суддів Вищого антикорупційного суду стягнула з народного депутата України 9 скликання Іллі Киви до державного бюджету його необґрунтований дохід. З нардепа стягнули кошти в розмірі 1 252 236 гривень.

Про це РБК-Україна сказало джерело у Вищому антикорупційному суді України.

Кива має 30 днів з дня складання повного тексту рішення, щоб подати оскарження на це рішення до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Повний текст рішення складуть та підпишуть 17 серпня 2021 року.

Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила ВАКС стягнути з Киви його дохід від оренди чужої жомової ями. Кива задекларував дохід у 1,2 млн гривень від здачі в оренду жомової ями, не маючи прав на володіння нею, тому цей дохід прокуратура визнала необґрунтованим.

За даними журналістів проекту Bihus.Info, через рік після здачі жомової ями в оренду Кива продав її компанії “Укрзв’язокмонтаж”, в якій нардеп колись був директором і головним бухгалтером.

Нагадаємо, що раніше Кива давав такі коментарі з приводу ситуації:

«На момент укладення договорів оренди майно було задеклароване і з отриманого прибутку були сплачені всі податки. Тому порушення закону там не було. Сьогодні ми бачимо, що антикорупційна прокуратура висуває мені порушення в тому, що нібито жомова яма мені не належить. І це для мене було новиною, коли я раптом побачив, що та сумнозвісна жомова яма, про яку було стільки чуток, справді перестала мені належати. І як добропорядний громадянин я вже звернувся до суду для встановлення істини і першу інстанцію вже виграв», – сказав депутат.