Дмитро Кулеба заявив, що він задоволений нервовою реакцією Сергія Лаврова на майбутній саміт Кримської платформи. Захід відбудеться 23 серпня.

Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба зауважив, що очільник російського МЗС Сергій Лавров незаконно відвідав окупований Крим. Там він зробив низку гнівних заяв. Зокрема, назвав майбутній саміт “шабашем”.

«Я, не буду приховувати, задоволений цією нервовою реакцією», – зізнався Кулеба.

Український політик також процитував слова політика Магатма Ґанді: “спочатку вони вас ігнорують, потім вони з вас сміються, потім починають з вами боротися, а потім ви перемагаєте”.

За словами Кулеби, перші дві стадії Росія вже успішно здолала, наразі перебуває на третій.

“Четверта стадія обов’язково буде. І це буде стадія української перемоги і повернення українського Криму”, – запевнив глава МЗС.

Нагадаємо, що український політик вже коментував візит глави російського МЗС до окупованого Криму. Перебування Лаврова на території півострова суттєво ускладнила негода, яка накрила Крим. Через потужні зливи політику країни-окупанта не змогли провести заплановану екскурсію.

Кулеба тоді влучно зауважив, що “навіть злива – проти російських окупантів”. Окрім того, він запевнив, що “саміт Кримської платформи відбудеться за будь-якої погоди”.

“Навіть злива – проти російських окупантів, і це ще “камені з неба” не почали падати. А от саміт “Кримської платформи” відбудеться за будь-якої погоди”, – написав Кулеба на своїй сторінці у Twitter.

Відзначимо, формат Кримської платформи став необхідний після того, як президент України Володимир Зеленський “декілька разів безрезультатно намагався порушити питання деокупації Криму на міжнародних майданчиках”, зокрема під час саміту країн “Нормандської четвірки” 2019 року, говорив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква.

У міністерстві закордонних справ Росії назвали “нелегітимними” спроби України повернути окупований Росією Крим, зокрема за допомогою ініціативи “Кримська платформа”.

Участь в установчому саміті підтвердили 40 країн і міжнародних організацій, про це повідомив Кулеба сьогодні

“Сьогодні я радий оголосити, що ми досягли круглого числа. У нас є 40 підтверджень участі в саміті “Кримської платформи” – це держави і міжнародні організації”, – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу в п’ятницю.

У липні глава МЗС України пояснював, що не розголошує списку країн, які погодилися брати участь, щоб “не полегшувати справу Службі зовнішньої розвідки РФ”.

Відомо, що запрошення відвідати саміт Кримської платформи прийняли, зокрема, президент Польщі Анджей Дуда, президент Латвії Егілс Левітс, президент Литви Гітанас Науседа, глава Євроради Шарль Мішель і верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Сполучені Штати Америки представлятиме екскандидат у президенти та міністр транспорту Піт Буттіджич.