Росія не піде на широкомасштабну війну з Україною, вона лише залякує нашу країну.

Таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю телеканалу "112 Україна". За його словами, як тільки у країні щось трапляється, починаються розмови про танки на кордоні.

"Відверто вам скажу: я не вірю, що Путін може розв'язати проти України широкомасштабну агресію. Не треба нас лякати війною — війна йде", — підкреслив Кравчук.

Водночас перший президент звернув увагу на те, що в України насправді внутрішніх проблем більше, ніж зовнішніх.

Окрім того, раніше, відповідаючи на питання журналістів про те, чи зможе Зеленський виконати свою обіцянку і вирішити проблему Донбасу, Леонід Кравчук сказав наступне: «Володимир Зеленський може зробити відкритий крок, адже його не обтяжує якась першо зроблена заява, що оцінює ситуацію. Петру Порошенко в цьому плані набагато складніше, адже він вже не один раз висловлювався в сторону Путіна в негативній формі. Отже, Порошенко потрібно буде в такому випадку повертатися назад. А ось Зеленському нікуди повертатися не потрібно, адже він ще й не висловлювався, як офіційна особа. Таким чином, він може зробити відкритий, відвертий крок в цьому напрямку ».

Варто зазначити, що перший президент України Леонід Кравчук 4 квітня презентував в українській столиці свою книгу «Перший про владу», в якій виклав своє бачення українських проблем і покритикував своїх наступників на посаді глави держави.

Перший голова незалежної України,Кравчук, раніше завідував відділом пропаганди і агітації ЦК місцевої Компартії (КПУ), а також був колишнім членом Політбюро ЦК КПУ, пезидентом він став 5 грудня 1991 року. Через три дні він виступив одним з підписантів угоди, яка поклала край існуванню СРСР.

«Особливість і важливість цієї книги, я думаю, буде полягати в тому, що там говориться не про проблеми в цілому, а йдеться про проблеми і їх носіїв, тобто президентах, прем'єрах, Верховній Раді з конкретними прізвищами і конкретними посиланнями, десь позитив, а де негатив », – наводять слова Кравчука ЗМІ.

Кравчук підкреслив, що дана праця зачіпає великий період часу – починаючи від часів Радянського Союзу до останніх років вже після отримання Україною незалежності.

Як розповів політик, він в передмові до своєї книги написав, що буде відверто розповідати про собі і всіх політиків України. При цьому він уточнив, що в своїй книзі критикує всіх президентів без винятку, але їм нема за що на нього ображатися.