В Росії назріває новий бунт. Сама природа посприяла цьому. Доки російська влада намагається хоч якось задобрити населення, протести набирають все більших обертів.

Як відомо, жителі затоплених після прориву дамби територій у російському Орську здійняли надзвичайний бунт та почали говорити про те, що готові «обміняти» Крим на власне благополуччя. На думку мітингувальників, влада Російської Федерації допомагає іншим, а повинна місцевому населенню. Після цього, російська влада злякалася протестів жителів Орська і подвоїла ставки компенсації. Але жителі їм вже не вірять, обурені «сміховинними сумами» і погрожують новими мітингами. Можливо, навіть дійде до скидання влади.

В той же час, після масового мітингу влада Оренбурзької області стала підвищувати ставки. Спочатку мер Орська Василь Козупиця заявив про підвищення компенсацій за втрачене майно з 50 до російських 100 тисяч рублів. А вранці і зовсім пообіцяв відшкодування вже за ринковою вартістю.

Проте, жителі Орська не вірять владі і розповідають, що ситуація продовжує загострюватися, пишуть ЗМІ.

«У будинку постраждало все. Особисто я владі не вірю, чекаємо, коли піде вода і тільки тоді зможемо оцінити масштаби трагедії. На виплати поки що не заявляємося, знову ж таки, тому що не віримо владі і державі, зараз отримаєш від них подачку, а вони потім зірочку прималюють і скажуть що ви вже отримали, а від решти відмовилися», — розповіла мешканка Орська.

За її словами, обстановка в місті після мітингу напружена, «люди нервують після висловлювань і звинувачень влади».

Після мітингу влада додала до списку заходів підтримки нові пункти: призупинення нарахувань за ЖКГ, кредитні канікули, компенсація за оренду житла — але не більше ніж 10 тис. рос. руб. на сім’ю.

Деякі росіяни вже подали заяви на Держпослугах про нарахування одноразової грошової виплати у зв’язку з НС. За їхніми словами, якщо не буде справедливої оцінки втрат, «люди будуть виходити і вимагати».

Зауважимо, що російське місто Орськ продовжує тонути через кілька проривів дамби на річці Урал. Місцева влада вже встигла поскаржитися на “підступи гризунів”. Однак, ситуація викликала широкий суспільний резонанс і жителі міста продовжують масово виходити на вулиці.

Про це розповів російський журналіст Олексій Левченко.

“Насправді вийшли сотні людей, що становить значну кількість для такого провінційного міста. Нагадаю, що на останніх виборах Оренбурзька область вважалася досить лояльною федеральній владі. У цьому регіоні підтримка Путіна становила 87%, так само як і в цілому по країні”, — сказав він.

Журналіст зазначив, що раніше Оренбурзький регіон не виявляв опозиційних настроїв, проте сьогодні там спостерігається значне масове невдоволення.

“Інша справа, що з такими історіями федеральна влада періодично стикається. І, як правило, відбувається досить жорсткий розбір за їхніми підсумками. Нещодавно, у січні, в Башкирії були акції протесту, теж досить масові. Можна згадати і масові акції протесту в Кемеровській області, коли за підсумками трагедії в “Зимней вишни”, у регіоні змінився губернатор”, — наголосив він.

Левченко також акцентував, що після події мала місце і низка комунікаційних помилок з боку місцевої влади і глави МНС Олександра Куренкова у спілкуванні з жителями області.

“Невмілі дії підігріли суспільне невдоволення, і тепер влада повинна вирішувати ситуацію, що виникла. Це, звісно, локальний протест і, найімовірніше, не перекинеться на інші регіони. Проте, це сигнал, що вказує на неефективність і невмілість роботи влади”, — підсумував Олексій Левченко.

Однак, всі ці протести вказують і на те, що народ не надто довіряє владі та Путіну зокрема, тому, не виключено, що з часом такі протестні настрої будуть тільки зростати.