Просування  наших військ у контрнаступі продовжується, і це відбувається з оптимальною швидкістю з огляду на різні складні обставини. Проте найважливіше – це рухатись у правильному напрямку. Час, коли українські військові звільнятимуть наші землі на десятки кілометрів щодня, ще настане. Детальніше про те, що відбувається на фронті розповів військовий експерт Олег Жданов.

«Контрнаступ ЗСУ просувається повним ходом. Просто наш погляд на війну сформований фільмами: масові атаки, бої на мечах, танки в бою, удари по ворогові. Проте ця війна має інші характеристики, і така класична тактика не підходить.

Основна мета — максимальне завдання шкоди противнику як на фронті, так і в його тилу. Спочатку це призводить до поступового ослаблення, і в певний момент – різкого зниження боєздатності ворога» — зазначив експерт.

Як стверджує Жданов, наразі ЗСУ обрало найбільш раціональну тактику, для того, аби уникнути додаткових ризиків для життя солдатів.

«Настане період, коли швидкість контрнаступу буде вимірюватися десятками кілометрів на добу. На даний момент у нас є чотири стійкі плацдарми для операцій. І ситуація на них обнадійлива».

Також український контрнаступ прокоментував Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі. Зазначається, що він не вважає, що український контрнаступ провалився, хоч і визнає, що все триває «повільніше, ніж хотілося». Про це він розповів у інтерв’ю для Almamlakatv.

«Вони перетнули головну першу лінію оборони. Ця оборонна лінія, на підготовку якої росіяни витратили багато місяців, є мінні поля, «зуби дракона» та протитанкові траншеї, і є складна матриця оборонних приготувань, українці перетинають це», – розповів воєначальник.

За його словами, Сили оборони ще мають велику бойову міць і наступ не закінчено.