Якщо Росію не зупинити зараз, то на українських територіях вона не зупиниться, а це своєю чергою створює загрозу безпосередньо для ЄС та НАТО. Таку думку висловила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

Про це вона сказала в інтерв’ю одному з українських ЗМІ.

Міністерка переконана, що Україну необхідно підтримувати, аби не допустити перемоги Росії.

«Якщо Росію не зупинити зараз, якщо Росія буде задоволена підсумками своєї агресії, то вона не зупиниться в Україні. І вона не зупиниться в цій частині Європи. Тоді в якийсь момент нам безпосередньо також загрожуватиме російська агресія проти держав Європейського Союзу та НАТО», – сказала вона.

«Тому ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб переконатися, що Україна не зупиниться, а Росія не переможе», – додала міністерка.

Російський режим дуже агресивний, реваншистський. Країна агресор мріє про повернення до старих часів, зокрема про відновлення Радянського Союзу та імперії, переконана Кайса Оллонгрен.

«А це означає, що східна частина НАТО, східна частина Європейського Союзу перебуває під прямою загрозою. І важливо, щоб ми про це говорили, що це не лише проблема України, це європейська проблема, це також проблема НАТО», – наголосила Оллонгрен.

Окрім того, міністерка оборони Нідерландів стверджує, що в її країні існує широкий консенсус щодо підтримки України, що дозволяє зберігати впевненість у незмінності такої підтримки й після виборів.

«У нашому парламенті понад 20 партій, і лише кілька з них не підтримують її (допомогу Україні. – Ред.). Але дуже широкий спектр підтримує це», – заявила Оллонгрен.

Вона запевнила, що навіть після політичної кризи й рішення про нові вибори, чинний уряд Нідерландів продовжуватиме підтримку України.

«Отже, ми є тимчасовим урядом, але я не відчуваю себе тимчасовим міністром оборони, тому що я продовжую і буду продовжувати підтримувати Україну, і вибори цього не змінять», – наголосила Оллонгрен.