“З дорогами і без дурнів”: Володимир Зеленський прозвітував про результати будівництва доріг у 2021 році.

Президент України заявив на форумі “Велике будівництво: дороги та мости”, що за 2 роки вдалося побудувати та оновити майже 14 тисяч кілометрів доріг (близько 40% усієї основної дорожньої мережі країни), а також понад 500 мостових переходів.

На 2022 рік Зеленський анонсував створення комфортних умов та електронної черги на міжнародних пунктах пропуску. Також президент повідомив про старт експериментальної процедури пошуку підрядника та фінансування будівництва Київської об’їзної дороги. Деталі цієї процедури Зеленський не відкрив, але уточнив, що розвиток подібних інфраструктурних проектів отримує підтримку з боку Європейського союзу, Світового банку та ЄБРР.

Журналіст Євген Прокопишин підтвердив на своїй сторінці в Фейсбук, що за 2 роки на цей інфраструктурний проект було витрачено 10 млрд дол (близько 270 млрд грн): зроблено 14 000 км доріг, 350 мостів, а також сотні шкіл, лікарень, різних спортивних об’єктів, аеропортів і тд. В наступному році темпи зростатимуть – виділено більше 140 млрд грн (близько 5 млрд дол).

«Велике будівництво» це не лише про зручність для життя людей, це ще і про економіку, тому що в інфраструктурних проектах дуже великий мультиплікатор: 1 вкладена гривня дає від 2-3 грн в школах/лікарнях до 5-7 грн в дорогах/мостах. Також потрібно розуміти, що близько 50% вкладених коштів у цей проект ще повертаються в бюджет протягом першого ж року (повністю окупляється за 3 роки, а далі йде чистий прибуток). Тобто, з уже вкладених 270 млрд грн близько 150 млрд грн уже повернулись назад в бюджет і будуть реінвестовані в наступному році.
«Велике будівництво» це ще і сотні тисяч робочих місць: це не лише люди, які будують дороги, мости, будівлі, це і працівники промисловості, які видобувають пісок, на заводах готують металеві конструкції, виготовляють цеглу, цемент і тд. ВСІ нині розвинені країни розпочинали своє зростання з розбудови інфраструктури.
З давніх часів люди спочатку клали дорогу в полі, а потім біля дороги будували будівлі, а не навпаки, тому дороги/мости не просто так називають «артерії держави», без яких вона просто не може існувати. Швидка не врятує людину, якщо буде її везти 30 хв на 20 км по ямах, коли життя людини залежить від кожної хвилини, тому якісна дорога дозволить за 10 хв проїхати ці 20 км і врятувати людині життя (це щодо популістичної критики всяких ДБЛ, про – «закатали гроші в асфальт, тому люди в лікарнях помирають»).