Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний та Генеральний штаб ухвалять рішення про наступ в останній момент. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в інтерв’ю німецькому каналу ARD.

За його словами, рішення про наступ буде ухвалено в останній момент.

“Штаб головнокомандувача ухвалить рішення про початок запланованого контрнаступу в останній момент. Якщо хтось думає, що у нас є тільки один варіант, то це не так. Навіть три варіанти — це мало”, — сказав Данілов.

Також він зазначив, що спецслужби мають бути більш пильними, коли йдеться про секретні документи, опубліковані в медіа.

Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов висловив сумнів щодо інформації каналу CNN про те, що Україна нібито змінила воєнні плани через витік секретних документів США.
За його словами, він сумнівається у правдивості інформації, що оприлюднення американських документів вплинуло на плани українського наступу.

“Я не знаю, з ким говорив CNN. У будь-якому випадку можу сказати, що кількість людей, які знають про наші плани на нашій території, вкрай обмежена. І я не думаю, що інформатор, який був на зв’язку із CNN, мав до цього якесь відношення”, — сказав Данілов.

Він зазначив, що Україна перебуває у постійному контакті зі США, Британією, Німеччиною, Польщею та іншими ключовими союзниками, але воєнні плани суворо засекречені.

“Дані для проведення тих чи інших операцій, чисельність підрозділів, хто причетний і в якому напрямку — це абсолютно секретна інформація. Якщо хтось думає, що він її має, можу тільки привітати. Але я не знаю, звідки вони могли її взяти”, — заявив секретар РНБО.

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів у межах проєкту «Орестократія» про весняний контрнаступ, про те, що буде відбуватися влітку та восени на полі бою, та коли Україна зможе вийти на свої кордони.

«Наприкінці квітня — на початку травня розпочнеться наш контрнаступ, всі на нього чекають. Оптимально перший удар на Азовське узбережжя, а далі зачистка Криму. Такі дії потрібно буде провести протягом кількох місяців. Я думаю, від трьох до шести місяців, тобто десь до літа мінімум, до осені максимум. Тож на найближчі пів року буде робота із запорізьким, херсонським та кримським угрупованнями росіян», — вважає Світан.

Далі, за словами військового, потрібно буде займатися Донбасом — відсікати його від росії лінією Сватове — Луганськ — Таганрог чи Сватове — Луганськ — Ростов, залежно від завдання, й далі займатися донецьким угрупованням.

«Мінімальна можливість виходу на кордони України — десь кінець цього року з повною зачисткою, це мінімально. Ну, а максимально — возитимемося до наступного року, вже залежно від сил та засобів. Дуже ми залежимо від постачання озброєнь, якщо все буде в достатній кількості цього року, ми можемо кампанію закінчити. Якщо засобів буде недостатньо, все затягнеться на рік-півтора», — резюмував Світан.

Раніше Роман Світан розповідав, чи може бути знищеним міст через Керченську протоку.

«Все, що побудувала людина, можна зруйнувати. Питання — у кількості та якості застосовуваного боєприпасу. HIMARS, ракетами М31 складно зруйнувати міст, але можливо. Міст побудований за певною технологією, дуже повітряним потоком зриваються ферми, ми це бачили. Вони просто лежать, антисейсмічна споруда… Його просто зруйнувати вибухом, це не ті радянські мости, наприклад, у районі Херсона, які довбали кілька місяців, але вони вистояли. Це — трохи інша конструкція. Але М31 туди просто не дістануть. А дістануть ATACMS, у яких бойова частина втричі більша. У М-31 — 90 кілограм, а у них — 225 кілограм» , — сказав він у коментарі «Главреду».