Військовий експерт Андрій Крамаров згадав один цікавий факт. А саме слова міністра оборони Олексія Резнікова, де той натякнув, що ЗСУ чекають моменту, аби уразити кораблі Чорноморського флоту. Засоби для цього мали б бути.

За словами експерта, звісно, заява Резнікова може бути чисто психологічним тиском. Але не варто виключати, що ЗСУ мають на озброєнні засоби, які здатні вразити Чорноморський флот.

Як наголосив Крамаров, і успішні атаки, і такі цікаві заяви тиснуть на окупантів. Після таких дій вони регулярно чисельно зменшують контингент Чорноморського флоту, а деякі кораблі перекидають ближче до Росії.

Безперечно Збройні Сили України мають можливість бити по Чорноморському флоту. Є цілком перевірена зброя, яку вже використовували.

В контексті того, чим ми можемо вдарити… Цікава заява. Можливо, вдалося вдосконалити наш ракетний комплекс “Нептун” щодо дальності ураження. А може бути, що це анонсована раніше армія морських дронів. Якщо глянути по часових рамках, то вони мали б вже стати на озброєння, – зазначив Крамаров 24 каналу.

Удари по Чорноморському флоту та інші військовій інфраструктурі окупантів в Криму мають важливе практичне значення. Умовне знищення ракетоносця дозволить зменшити загрозу обстрілів з Південного напрямку і загалом знизить боєздатність ворога.

Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова розмірковує наступним чином:

“Україна буде звільняти свої території, які б провокації не влаштовувала росія. Звичайно, країна-агресор може прийняти рішення – і звільнити всі окуповані території включно з Донбасом і Кримом, визнати капітуляцію і репарації. А також погодитися на умови мирної угоди, які запропонує Україна після виводу ворожих військ з нашої території. Але поки що такого бажання від них не помітно”.

Тому наступ буде, українські військові до нього ретельно готуються, констатує Тетяна Лупова.

Зазначимо, що Україна має чим здивувати російські військові кораблі, які перебувають у Чорному морі. Проте деякі деталі зараз не можна розкривати, оскільки не все відомо ворогу.

Про це заявив міністр оборони України Олексій Резніков. За його словами, українські військові незабаром влаштують неприємний сюрприз російським окупантам.

– Мені дуже хочеться поділитися деталями, з якими я обізнаний, але у нас є домовленість з командувачем українським флотом Неїжпапою. Завдяки його зусиллям та команді – це відбулося. Не всі деталі ми зараз можемо розкрити. Є нюанси, які досі не відомі ворогу.

Це означає, що ми можемо запропонувати черговий “сюрприз” на морі, чергову “бавовну”, пов’язану з їхніми кораблями. Ми просто чекаємо слушного моменту, щоб повторити цю історію, – наголосив очільник Міноборони України.

Українські журналісти зазначають, що таким чином міністр оборони натякнув на удар, якого раніше завдали українські надводні безпілотники по фрегату Адмірал Макаров та інших кораблях Чорноморського флоту РФ.

А тим часом Командувач ВМС Олексій Неїжпапа пригадав момент, коли українські військові затопити “Москву – флагман Чорноморського флоту.  Він розповів, що його знищили двома ракетами “Нептун”, хоча вважалося, що їх мало для затоплення корабля. 

Неїжпапа зауважив, що “Москва” пішла на дно в тому числі й через самовпевненість росіян. Вони були переконані, що ВМС України більше не існує. Це й призвело до великої іміджевої помилки РФ. 

“Наші сили та засоби виявили групу кораблів, зокрема, й крейсер “Москва”. Ну і ракетний комплекс “Нептун” вразив двома ракетами. Для такого корабля дві ракети – це дуже мало, для того, щоб він був затоплений. Але він зараз на дні”, – зазначив командувач ВМСУ.

Під час цього ж фільму міністр оборони Олексій Резніков зауважив, що саме завдяки затопленню “Москви” Сили оборони отримали шанс деокупувати острів Зміїний, а Київ – почати реалізацію “зернової угоди”.