Українське небо закрите для польотів цивільних літаків вже понад рік з початку війни. Сьогодні стало відомо, що Європейська організація з безпеки повітряної навігації зробила прогноз щодо обмеження на польоти над Україною до 2029 року є виключно припущенням Євроконтролю.

Про це розповів авіаційний експерт Богдан Долінце.

Експерт наголосив, що звіт – лише гіпотеза європейського відомства.

“Це не означає, що у разі припинення війни та відкриття надземного простору ми не зможемо літати. Це виключно припущення, яке було висунуте Євроконтролем”, – сказав він.

Також він додав, що європейські фахівці отримують певну інформацію від України щодо прогнозів, “але напевне “Украерорух” не може чітко прогнозувати, тому що дуже складно визначити, що відбуватиметься з повітряним простором”.

“І вже на основі цієї інформації відомством було зроблене таке припущення. Однак воно ні чим не підтверджено, тому що навіть у звіті немає посилання на джерело, чому вони так вирішили”, – зазначив Долінце.

Напередодні Європейська організація з безпеки повітряної навігації (Євроконтроль) опублікувала весняний звіт, у якому йшлося про те, що обмеження на польоти цивільної авіації в повітряному просторі України, Молдови, Білорусі та Росії діятимуть до 2029 року.

Серед перерахованих причин припинення польотів цивільної авіації – повномасштабна війна в Україні.

Втім деякі авіакомпанії заявляють про готовність виконувати рейси в Україні якомога раніше після перемоги.

Такою думкою поділився комерційний директор Bees Airline Олександр Джиджора.

“Першими на ринок повернуться саме іноземні компанії, які по суті не отримають відразу конкуренції з боку українських авіакомпаній. Тому що останнім буде потрібен певний час, щоб відновити свою роботу”, – каже експерт.

Нагадаємо: Україна закрила свій повітряний простір у день російського вторгнення.