31 липня міністри оборони Білорусі та Ірану Віктор Хренін та Мохаммад Реза, зустрілись у Тегерані, де підписали угоду про військове співробітництво. Ймовірнше всього, вони могли домовитись про виробництво іранських дронів “Шахед” на території Білорусі.

Про це 24 Каналу розповів засновник першого воєнного братства Білорусі Сергій Бульба.

Він запевнив, що є інформація про щонайменше дві локації, де можуть збудувати завод для виробництва дронів.

Наразі невідомо, як далеко зайшли білорусько-іранські переговори щодо реактивних снарядів. Однак інформація щодо іранських дронів на території Білорусі з’являлась ще кілька місяців тому.

Зокрема, розібрані іранські безпілотники, які були в російському Мурманську, перекидали до Білорусі на завод у Гомелі. Там їх доукомплектовували, а потім знову їх везли у Росію.

Ми не здивовані, що називають дві локації, де можуть розмістити завод. Гомельський радіозавод або ж Аршанський авіаремонтний завод. Колись там українці мали частину будівлі для “Мотор Січі”,
– зауважив Бульба.

Через якийсь час через певні внутрішні непорозуміння право власності на будівлю відкликали. Хай там як, але в України досі залишились детальні відомості про цю локацію.

На думку засновника першого воєнного братства Білорусі, місцеві не здивуються, якщо раптом на цю локацію прилетить щось з українського боку.

Окрім того, що Білорусь планує закупити зброю в Ірану, то минулого року та на початку січня було відомо про той факт, що ракети, які були випущені по території України запускались з території Білорусь.

Підтвердив це і полонений, якого впіймали бійці ЗСУ.

Російський солдат-контрактник з ракетної частини розповів, як били по містах України о 5 ранку 24 лютого 2022 року з ракетного комплексу “Іскандер”. Удари наносилися з территорії Білорусі.

Офіційний Мінськ з перших днів повномасштабного вторгнення армії Росії в Україну допомагає знищувати мирні міста і звичайних українців. При цьому Олександр Лукашенко всіляко виправдовує свою допомогу.