На Куп’янському напрямку підрозділи 15-ї окремої мотострілецької бригади противника почали перегрупування в район с.Райгородка та південніше.

Про це написав військовий оглядач, координатор групи “Інформаційний спротив” – Костянтин Машовець.

За його словами, після відходу з с.Надія, командування військ противника все ж-таки збирається продовжити атаки у бік с.Першотравневе й з цією метою підсилює цю ділянку.

«Думаю й висоти західніше с.Паталахівка воно також збирається використати у цьому ж самому сенсі», – пише він.

Підрозділи 30-ї омсбр противника доукоплектовуються особовим складом та ОВТ… в районі с.Нововодяне. За його інформацією, до 2-х мотострілецьких рот противник перемістив у смугу відповідальності цієї бригади. Можливо, мова їде про так звані “штурмові роти – Z” .

На Василівському напрямку передові підрозділи противника відійшли до с.Жереб’янки з півночі.

«Однак, очевидно, що противник, при будь-яких обставинах в районі східніше с.Кам’янське, на цьому напрямку, все одно спробує утримати свої позиції вздовж дороги Т-08-12 до її перехрестя з дорогою М-18. Окрім нього, ключовими пунктами на цьому напрямку є власне – с.Жереб’янки, с.Лугове та с.Верхня Криниця… кожне з них, противник на даний момент, досить суттєво укріплює», – підкреслює експерт.

Та додає, що передпілля м.Василівка противник, ймовірно переміщає не тільки підрозділи 810-ї окремої бригади морської піхоти, десь приблизно до батальйону, а й підрозділи зведеної тактичної групи 4-ї військової бази. Окрім того, за певними даними, підрозділи 429-го мотострілецького полку противника готуються контр-атакувати позиції передових підрозділів нашої 128-ї огшбр західніше с.П’ятихатки.

Машовець зазначає, що протягом 2-х минулих діб, підрозділи 247-го десантно-штурмового полку противника, підтриманні підрозділами його 60-ї омсбр на Бердянському напрямку намагалися не менше 2-х разів “відновити попереднє положення” в районі нещодавно звільненого с.Старомайрське.

«Поки, безуспішно для себе», – відзначає він.

Та додає, що принаймні, 2 тактичні групи зі складу 305-ї артилерійської бригади противника почали висування у нові позиційні райони, це десь на південний захід від с.Старомлинівка та південніше неї.

«Південніше м.Бахмут, наскільки я розумію, передові підрозділи 72-ї та 57-ї омсбр противника майже на всьому відтинку між містом та с.Курдюмовка відійшли за залізницю. Таким чином, с.Кліщіївка та с.Андріївка, скоріш за все, знаходяться у так званій “сірій зоні”… принаймні, формально. На цьому напрямку, протягом останніх 2-х діб, кажуть, трапилось дві речі:

– командування противника таки ввело у бій по напрямку на с.Кліщіївка 1307-й мсп ТрВ .

– й нібито у південній частині м.Бахмут розгортаються підрозділи 141-го спеціального моторизованого полку внг “Россгвардия” ім. А.Кадирова», – розповідає Машовець.

Експерт зауважує, що на сьогоднішній день, лише перелік з’єднань, частин та підрозділів, які противник зосередив у південній частині м.Бахмут та південніше міста, нагадує якесь ударне угрупування оперативного масштабу.

«Й тим не менш, на цьому напрямку противник продовжує відходити одночасно, стягуючи сюди усе що можливо, й навіть, “не можливо”… У зв’язку з цим, у будь-якого адекватного військового, постає цілий ряд відповідних запитань», – підсумував експерт.