Партія Вакарчука може подолати п’ятивідсотковий прохідний бар’єр на парламентських виборах. Але надто багато голосів співак не набере. Для успіху потрібно дві умови.

Про це розповіла директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

Соціолог нагадує: у Вакарчука були високі шанси в президентських рейтингах у 2018 році. На думку Бекешкіної, співак не став би президентом. Але тоді б і Зеленський, імовірно, міг не виграти вибори. 

Голоси Зеленського розподілилися б між ним і Вакарчуком.

За словами експерта, коли соціологи запитували, чи потрібні нові політичні лідери і хто ними може бути, то 8% респондентів називали Вакарчука. Зеленського – 6%. Мураєва 4%. Тобто сподівання на Вакарчука були високі.

Зараз у Вакарчука і його умовної партії рейтинги близько 2%. І його партія може подолати п’ятивідсотковий виборчий бар’єр. Але це залежить, чи в його команді будуть відомі і авторитетні люди. По-друге, чи будуть максимальні можливості з’являтися в ЗМІ. Але він не набере надто багато голосів,– вважає Ірина Бекешкіна.

На думку соціолога, потенційний електорат партії Вакарчука – Захід і Центр України. Молодіжний електорат, який міг Вакарчук забрати у Порошенка і Тимошенко, уже забрав Зелеський. Тому Вакарчук може спробувати відібрати голоси, в основному, в "Слуги народу" Зеленського, якого підтримали не лише на Сході, але й на Заході і Центрі.

Тим не менш, Святослав Вакарчук залишається темною конячкою. Всі досі чекають, що ж він скаже. Але наразі дочекались лише анонсу його "демократичного" концерту 26 травня. Можливо, там він заявить нарешті про створення власної партії. Адже перемовини з різними політичними силами веде вже кілька місяців, проте жодних рішень досі не ухвалив. 

І на полі Вакарчука будуть грати інші демократичні сили. Чи зможуть вони об'єднатись – велике питання. Як і те, скільки вони голосів отримають, якщо підуть окремо. 

Наразі, згідно першій  проведеній соціології, у Раду гарантовано проходять лише чотири партії – результати соцопитування.

Згідно з результатами опитування, в Раду наступного скликання точно проходять: "Слуга народу" – 27.9% , ."Опозиційна платформа – За життя – 15.8 %", "Блок Петра Порошенко-13.2%  і" Батьківщина " – 12.4 %.