Новий глава Нафтогазу Юрій Вітренко зазначив, що не знав  умови домовленостей між держкомпанією і ТОВ Йе Енергія в той час, коли займав посаду в.о. глави Міненерго.

Новопризначений голова правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко розкритикував угоду між Нафтогазом та компанією Йе Енергія Дмитра Фірташа через непрозорість його укладення і умов.

Про це Вітренко заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Фактично рішення про ціноутворення в Україні останнім часом приймалися шляхом непрозорих переговорів між Нафтогазом і групою Фірташа. Фактично у нас Нафтогаз і група Фірташа визначали, які будуть ціни на газ », – сказав новий керівник госокомпанії.

Судячи зі слів Вітренка, в умовах деолігархізації Нафтогаз не повинен за закритими дверима укладати домовленості на величезні обсяги газу з групою Фірташа. Також він додав, що не знав умови цих домовленостей, коли займав посаду в.о. глави Міненерго.

«Мені здається, що це не правильно. Ми в Міністерстві енергетики виступали за інший підхід. І той факт, що уряд призначив мене очолювати Нафтогаз, можна розглядати як підтримку саме такого підходу – більш прозорого, більш ринкового», – зауважив Вітренко.

За словами нового керівника Нафтогазу, для розвитку нормального ринку газ, який видобуває компанія Укргазвидобування, повинен потрапляти на ринок на прозорих умовах.

Юрій Вітренко в інтерв’ю також зазначив, що очолити НАК йому запропонували президент Володимир Зеленський та прем’єр Денис Шмигаль.

“Це не було моєю ініціативою. Просто коли стало зрозуміло, що план призначити мене першим віце-прем’єром – міністром енергетики через об’єктивні і суб’єктивні причини не вдається реалізувати, тоді керівництво країни – і президент, і прем’єр-міністр – запропонували розглянути такий варіант”, – зазначив Вітренко.

За його словами, це буде вже п’яте чи шосте його повернення в компанію.

“Чесно кажучи, я (в 2020 році – ред.) вже вирішив, що все: перевернута сторінка моєї роботи в “Нафтогазі”. Але виявилося, що це не так просто. Я з “Нафтогазу” йшов у 2003-му році, потім в 2005-му, потім в 2008-му, в 2009-му ..,. – тобто разів п’ять, і кожен раз думав, що точно це вже востаннє. Але, як бачите, виявилося, не в останній раз”, – додав він.

Вітренко сказав, що з нинішнім призначенням все вирішувалося в лічені години.