Останнім часом “бавовна” все частіше навідується на російські позиції у тимчасово окупованому Маріуполі та його окрузі. 

Про це одному з українських ЗМІ розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрюшенко. 

Він нагадав, що днями було серйозне влучання у базу відпочинку біля моря на території Юріївки, де в результаті близько сотні окупантів загинули, а ще близько 400 поранено. 

Загиблих та постраждалих було так багато, що росіянам не вистачало техніки, щоб усіх вивезти. Влучання також були на території Азовсталі та у Маріупольському районі. Гаряче було також у Мелітополі, Бердянську, Токмаку та Пологах“, – розповів Андрющенко, висловивши надію на продовження. 

Він зауважив, що військовий та інформаційний ефект від таких ударів колосальний й окупанти тепер розуміють, що не можуть розглядати Маріуполь як “тилову базу”. “Найближча точка до лінії зіткнення знаходиться від Маріуполя на відстані 70 км – це Вугледарський напрямок, лінія Вугледар-Пологи“, – наголосив Петро Андрющенко. 

Завдяки вмілим діям ЗСУ та допомоги західних партнерів окупанти все частіше відчувають на собі, що Сили оборони України наближаються до них з кожним днем дедалі ближче, зазначив він. 

Для нас хороша новина в тому, що через проблеми з логістикою через “бавовну”, росіянам доводиться постійно перекидати машини з паливом і боєкомплектом, а також техніку, зайвий раз демонструючи, що у них у розпорядженні. Тут окупантам хвалитися нічим, оскільки, судячи з інформації, яка до нас надходить, якість їхньої техніки вже помітно гірша, ніж рік тому. У місті навіть були помічені старі танки Т-64“, – розповів радник міського голови Маріуполя. 

Петро Андрющенко зазначив, що окупанти не знають, що їм зараз робити, принаймні складається таке відчуття від їхніх дій.  

Спочатку “бавовна” у Бердянську, росіяни, рятуючи залишки людей та техніки, тягнуть все до Маріуполя чи Маріупольського району, але тут же “прилітає” і сюди також – і росіянам доводиться думати, що робити. Тому що потрібно тягнути на лівий бік Маріуполя або ж у саму РФ, але це взагалі їм ламає всю логістику і навіть якщо вони зважаться на евакуацію складів і техніки, то їм доведеться все це “завісити” для нашої розвідки, а це означає, що ЗСУ все одно знатиме, куди вони цей “скарб” перетягли і туди знову “прилетить“, – розповів радник міського голови Маріуполя.

Варто підмітити, Маріуполь росіянами був підготовлений як військовий хаб. Останнім часом вони кілька місяців його готували як базу для подальших наступальних дій — на Запорізькому, Донецькому фронті. Саме з-під Маріуполя виходили ці частини, які були розосереджені за 80 км від лінії фронту, подалі від ударів наших “Хаймерсів”. Але прийшли нові види озброєння, які дістають до 120 км.  
 
І такий стан справ все ще не зупиняє вище російське військове командування від необдуманих вчинків. Так за словами Андрющенка окупанти продовжують перекидання у місто не лише військової техніки, а й особового складу, не зважаючи на колосальні втрати. 

 
“Військові пересування окупантів у стані “після бавовни”. Основне – велика кількість паливозаправників через місто в напрямку узбережжя Мангушського району, Бердянська та Пологів [Запорізької області]”, – написав він. 
 

За даними радника мера, окупанти посилилися також гарматами “Рапіра”, які кількістю до 10 штук перекинули в напрямку Бердянська. 
 

“До 10 вантажівок зі свіжим м’ясом – живою силою – [прибули] до Мангушського району – поповнення замість тих, хто своєчасно вибув на “гастролі [покійного російського й радянського співака Йосипа] Кобзона”, – додав Андрющенко.