Кравчук знає про жертви української сторони на Донбасі, але каже, що Росія з ОРДЛО відстоюють свою позицію.

Перший президент України і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв’ю “Klymenko Time” розповів, що режим тиші на Донбасі не дотримується повністю і є жертви з боку української армії, проте претензій до Росії з ОРДЛО у нього немає.

“У мене немає претензій ні до Росії, ні до ОРДЛО. Вони відстоюють свою позицію, а ми – свою. Але є одна спільна позиція – припинити кровопролиття і встановити мир. А потім всі інші питання вирішувати поступово в інтересах народів, що живуть на непідконтрольних Україні територіях “, – заявив Кравчук.

Також глава української делегації в ТКГ зазначив, що у Росії з ОРДЛО немає реального бажання встановити мир на Донбасі.

“Раніше ОРДЛО і Росія заявляли, що поки Верховна Рада не скасує постанову про місцеві вибори, ніякі рішення в ТКГ прийматися не будуть. Вже пройшло 25 жовтня і постанова припинила свою дію. Тепер вони кажуть, поки Україна не погодиться з” дорожньою картою “, яку запропонували ОРДЛО і яку підтримує Росія, всі інші питання вирішуватися не будуть. Цим я хочу підтвердити, що реального бажання встановити мир на Донбасі у Росії і ОРДЛО немає “, – сказав він.

Кравчук підкреслив, що Україна, на противагу їм, готова до компромісу про обговорення і попередніх умов нікому не висуває.

Розмірковуючи про режим тиші він зазначив, що називати ситуацію “загальною тишею” – явне перебільшення.

“З 22 липня 2020 року домоглися мертвої тиші. Кількість обстрілів зменшилася в 14 разів. Важка зброя застосовується, але рідко. Іноді працюють протитанкові міномети. За останній час на Донбасі вбили двох солдатів і двох поранили. Говорити про загальну тишу було б перебільшенням”, – сказав Кравчук.

Відзначимо, недавно українська сторона розробила “План спільних кроків”, що передбачає повне припинення збройного конфлікту на Донбасі і проведення виборів в ОРДЛО. У Кремлі вважають, що пропозиції України щодо проведення виборів на окупованому Донбасі суперечать Мінським домовленостями.