Євген Пригожин заявив про “юридичне” взяття Бахмута. За словами ватажка ПВК “Вагнера”, над адміністрацією міста підняли російський прапор в пам’ять про вбитого пропагандиста Владлена Татарського.

Ватажок найманців розповів про це в ролику, опублікованому його прес-службою. На відео Пригожин повідомив: “2 квітня, 23:00 рівно. Позаду мене будівля міської адміністрації. Це російський прапор. “Владлену Татарському добра пам’ять”, — написано на цьому прапорі. Юридично ми взяли Бахмут, і командири підрозділів, які брали адміністрацію і весь центральний квартал, понесуть і поставлять ці знамена”.

Пригожин також повідомив, що поруч з російським прапором поставлять прапор ПВК “Вагнера”. Ватажок найманців не став заявляти про повне взяття Бахмута. За його словами, ЗСУ утримують позиції в західних кварталах міста. Українська сторона інформацію від Пригожина не підтверджувала.

Проте дану заяву Пригожина прокоментував український військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко : «Юридично Бахмут узятий… Цікавий термін, якщо чесно. Симоньянщина якась.»

«Пам’ятаєте, як маргарита симоньян заявила, що Київ був узятий, тому що російський десант перебував у Гостомелі? Ось тепер, аналогічну нісенітницю несе і євген пригожин щодо Бахмута. Пригожин учора вночі показав ганчірку на палиці біля міської адміністрації Бахмута. Під покровом ночі, цікаво чому не опівдні, пригожин пафосно присвятив свій перформенс «свіжо-зашкваренному» Татарському. Що ж, ми з вами стали свідками чергової Симонянщини.» – зазначив експерт.

Також Коваленко нагадав, що він буквально вчора  вже писав у своєму короткому огляді Бахмута, що повісити ганчірку на будівлі це ще не означає, що протягом наступної години ти цей будинок зможеш утримати. Тим більше, що ганчірка ПВК “Вагнер” не була повішена на будівлі адміністрації міста за його спиною, а була в руках пригожина.

«Цікаво й те, що євген згадував у своїй тираді виключно “вагнерівців”, а як же підрозділи 51-го та 137-го ПДП 106-ї ВДД, а також 98-ї ВДД, які надають зараз підтримку “вагнерятам” через колосальних втрат та неможливості їх своєчасно компенсувати? Чому ганчірку на палиці пригожин присвятив якомусь діабетику, що з вогником завершив свій злочинний і нікчемний шлях військового злочинця, якщо за його можливість повипендрюватися в межах міста Бахмута віддали життя десятки тисяч “вагнерят”? Владлен заслужив більше?» – підмітив військовий оглядач.

Також Коваленко зазначив, що звичайно, те, що у пригожина вистачило сміливості вибратися в Бахмуті на лінію зіткнення, щоб зняти цей перформенс – це окрема історія. Але те, що він у військовій справі на рівні симоньян – це факт.

Тим часом Полковник СБУ Роман Костенко повідомив, що інтенсивність боїв на Бахмутському напрямку дуже динамічно змінюється, проте ситуація залишається під контролем ЗСУ.

“На Бахмутському напрямку інтенсивність бойових дій дуже змінюється кожного дня. Все залежить від ситуації та погоди. Однак головним чинником залишаються боєприпаси. В залежності від того, чи отримали ми або окупанти боєприпаси, інтенсивність боїв то збільшується, то зменшується. Проте ситуація на Бахмутському напрямку залишається складною для нашої армії”, – пояснив Костенко для “Еспресо”.

Полковник СБУ наголосив, що оперативна ситуація на Донеччині знаходиться під постійним контролем військового командування ЗСУ.

“В Авдіївці противник намагається оточити наші війська. Це ж саме вони намагаються робити й в Бахмуті. Ситуація складна і потребує постійної уваги нашого військового командування. В цій ситуації потрібно розуміти межу, коли потрібно вивести наші війська, щоб вони не потрапили в оточення, або далі тримати позиції”, – додав він.

Всі ми знаємо, що Перемога буде за нами і ми повернемо кожен клаптик нашої землі. Тож віримо в ЗСУ та наближаємо довгоочікуваний день разом.