Президент України Володимир Зеленський 1 квітня заявив, що Росія застосувала усі можливі форми тероризму. Тому головування цієї держави в Раді безпеки ООН вказує на необхідність реформування цього глобального інституту. Його позицію підтримав міністр закордонних справ Чехії. Ян Липавський закликав реформувати ООН.

Про це чеський чиновник написав у своєму Twitter-акаунті. За його словами, ООН порушує свій Статут.

“Я згоден з Зеленським, що Рада Безпеки ООН потребує реформування”, – заявив Липавський.

Він додав, що Організація демонструє варварську поведінку.

“Останнім доказом є той факт, що установа, яка має забезпечувати мир, стала очолюватися державою, яка порушує Статут ООН і своєю варварською поведінкою загрожує безпеці всього світу”, – наголосив Липавський.

Як відомо, Зеленський вважає, що реформування ООН допоможе запобігти державам-терористам та будь-яким іншим державам, які прагнуть тероризму, від руйнування світу.

Росія незаконно займає місце в Раді безпеки ООН і намагається впливати на ухвалення рішень. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко.

За його словами, Україна намагається ініціювати реформу Радбезу ООН щосили, доводячи, що Росія незаконно зайняла там місце.

“Її статус країни-наступника — Росія як наступник Радянського Союзу — не був належним чином затверджений інституціями ООН. Вона просто прийшла і зайняла місце, яке посідав Радянський Союз у Радбезі ООН, і таким чином привласнила собі ці повноваження. Ясна річ, що Росія на чолі Радбезу жодним чином не сприятиме розслідуванню власних воєнних злочинів. Але нас це не повинно зупиняти”, — сказав Лещенко.

Він уточнив, що Рада безпеки з Росією серед учасників Радбезу є безпорадним органом, оскільки вона нічого не зможе зробити через вплив самої Росії на ухвалення рішень.

“Тому наша мета — це доводити всьому світу про незаконність статусу Росії як постійного члена Ради безпеки. Про це вийшла стаття глави Офісу президента Андрія Єрмака в міжнародних виданнях якраз буквально напередодні. І веде активну роботу в цьому напрямку Міністерство закордонних справ. Реформа ООН вона… від першого дня створення ООН реформа ООН звучить як необхідна, але ніхто її не робить, бо занадто багато інтересів перетинаються. І комусь, хто чинить агресію, завжди вигідно мати ООН як недієздатну організацію, щоб свої злочини були для них безкарними”, — каже Сергій Лещенко.

Повна ізоляція Росії можлива тільки після усунення країни-агресорки з усіх міжнародних організацій, в першу чергу з Організації Об’єднаних Націй (ООН). Про це заявив кандидат історичних наук, експерт-міжнародник Єгор Брайлян.

Експерт зазначив, що за рік повномасштабної війни проти України, Росія дійсно стала більш ізольованою країною. Наприклад, через санкції Заходу припинився експорт російських енергоресурсів до країн Євросоюзу, що, звісно, забрало прибутки в Москви.

“Але ще є над чим працювати. Наприклад, можемо згадати про сферу атомної енергетики та заяву Путіна про розміщення стратегічної ядерної зброї в Білорусі. До того ж відбулася так звана “юанізація” російської економіки — переорієнтація на Китайську Народну Республіку (КНР), тому російська економіка ще існує”, — зазначив він.

За його словами, повна ізоляція Росії — це сукупність трьох елементів: санкцій, консолідованої допомоги Україні та виключення країни-агресора з усіх міжнародних організацій.

“У країн Заходу немає відповіді на те, що далі буде з Росією. Як історик хочу сказати, що санкції не завжди були ідеальною “паличкою виручалочкою”. Як приклад — історія з Південно-Африканською Республікою і режимом апартеїду. Тому ізоляція настане тоді, коли Росію буде виключено з усіх міжнародних організацій, насамперед ООН”, — акцентував Єгор Брайлян.