Російські окупанти кинули на Донецький напрямок кілька груп свого спецпідрозділу, щоб спробувати відбити втрачені там позиції. Про це повідомив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський в ефірі телемарафону.

Дмитрашківський повідомив, що позиції  на Донецькому напрямку, з яких Збройні Сили України вибили російських військових, покращили тактичне становище Сил оборони.

“На одній з ділянок Донецького напрямку відбулося покращення тактичного становища. Тобто були зайняті деякі стратегічно важливі позиції”, – сказав речник ЗСУ.

Він розповів, що наразі на Донецькому напрямку з’явилися російські спецназівці.

“Їх кілька підрозділів. Вони активно маневрують. Учора наші артилеристи та піхотинці намагалися знищити один із підрозділів. Але їм вдалося вийти з зони обстрілу”, – розповів Дмитрашківський.

Він зазначив, що поява на цьому напрямку російських підрозділів спецпідрозділу свідчить про те, що окупанти намагатимуться відбити втрачені позиції.

Також варто додати, що Олексій Дмитрашківський стверджує, що Силам оборони вдалося покращити тактичне положення у Донецькій області, проте атаки окупантів на двох напрямках тривають.

“Окупанти продовжують атакувати на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Там вони намагаються зосередити сили, але їм нічого не вдається. На Донеччині нам вдалося покращити своє тактичне положення. Тобто ми зайняли деякі стратегічно важливі позиції”, — сказав він.

Біля Авдіївки ворог проводить ротацію. На сьогодні відомо про виведення звідти 200-ї мотострілецької бригади Росармії.

“Їх відвели, щоб вони змогли відновити сили. Натомість є інформація, що туди зайшли “вагнерівці”, але поки що підтвердження цьому немає. Загалом вороги дуже бояться нашого контрнаступу і розуміють, що їхній Донецький напрямок виснажений. Вони поступово втрачають свою бойову здатність”, — каже Дмитрашківський.

На Запорізькому напрямку, за його словами, суттєвих змін не було. Окупанти активно проводять розвідку та посилюють оборонні рубежі. У Запорізькій області застосовують ствольну та реактивну артилерію.

Тим часом на Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках відбуваються найзапекліші бої. Російські окупанти переважно не мають особливих успіхів, але продовжують штурмувати українські міста.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, ЗСУ не лише міцно утримують рубежі фронту, але й проводять штурмові дії.

На днях у Міністерстві оборони заявили, що російські окупанти не можуть захопити Бахмут та намагаються оточити Авдіївку. Ситуація на Сході України залишається складною. Найгарячішими зараз є чотири точки – Авдіївка, Мар’їнка, Білогорівка та Бахмут.

“Білогорівка – це північ Донецького фронту, укріпрайон, що південно-східніше від Сіверська. Це плацдарм для нашого подальшого руху в сторону Лисичанська. Це дуже перспективний напрямок для нашого виходу до Луганська”, – зазначив Роман Світан.

Тому росіяни намагаються “зрізати” цей виступ з правого берега Сіверського Донця. Через те, що Білогорівка розташована на підвищенні, українські військові обрали її рубежем оборони, виходячи з Лисичанська та Сєвєродонецька. За словами полковника, там є декілька кар’єрів і пройти майже неможливо, тому російські загарбники не можуть вигнати наш гарнізон із Білогорівки.

З півночі ЗСУ прикриваються Сіверським Донцем. На лівому березі річки – наші військові, які намагаються штурмувати та просуватися в сторону Кремінної.

Роман Світан зазначив, що у Бахмуті уже стала лінія фронту. ЗСУ утримують рубежі, які були окреслені військовим командуванням. Зокрема, наші бійці відкинули росіян від Хромового, де вони хотіли “перерізати нитки” постачання.