Масова втеча окупантів та розграбування Херсона не вказують на те, що битви за місто не буде.

Полковник і військовий експерт Петро Черник переконаний, що незважаючи на втечу росіян, битва за тимчасово окупований Херсон відбудеться.

Про це він заявив у інтерв’ю ТСН.ua.

“Я перебуваю в точнісінько тому самому інформаційному просторі, що все українське населення. Я маю лише свій погляд на це, і можу ним поділитися. На мій погляд битва (за Херсон – ред.) таки буде. Попри те, що вони там вивозять всі сакральні для них пам’ятники, попри те, що вони вивозять і грабують лікарні. Для них нічого нового. Російська армія завжди себе так вела”, – сказав він.

Експерт пригадав, як росіяни розграбовували Берлін.

“Я дуже люблю історичні паралелі. Так от, як взяли Берлін, він був відданий на розграбування, а великий м’ясник перемоги, якого росіяни називають маршалом, Жуков привіз чотири вагони награбованого у Москву, починаючи від золота, хутра, порцеляни і закінчуючи меблями. Це і стало причиною того, що Сталін зумів звинуватити його у деяких претензіях до влади. Тому треба розуміти, що для них це норма. І не треба ці явища плутати, що мовляв грабують і вивозять – отже будуть відступати. Ні, не будуть”, – додав він.

Черник заявив, що битва за Херсон не відбудеться, якщо не менше 300 російських солдат одночасно вирішать здатися у полон.

“І друга для мене серйозна ознака. Багато про неї говорю і буду говорити надалі, бо дуже часто чуємо, що рівень мотивації падає, падає, падає, а московський солдат як воював так і воює. Так от для мене справжньою ознакою, що там всередині почався серйозний надлом буде те, що одномоментно не менше 300 військовослужбовців РФ здадуться в полон. От коли це станеться, тоді я скажу, що так, там надлом відбувся. Росіяни дуже специфічні люди. Вони можуть кричати на своїх царів, але коли є наказ, вони йдуть воювати. У Салтикова-Щедріна є на цей випадок дуже гарний вислів: “Стануть вони на коліна перед панським домом і бунтують мерзотники”. От все, що я назвав, головною розвідною ознакою здавання росіян в полон, а якщо немає, то я прихильник тої версії, яку озвучив очільник ГУР, що битва за Херсон таки буде”, – вважає він.

Також полковник додав, що не варто забувати про мінування Каховсьої ГЕС.

“Але в цьому ключі також варто розглядати мінування гідроелектростанції у Каховці. Стратегічно є розуміння російських окупаційних військ, що вони Херсонщину програють. Це рішення є. Однак це жодним чином не означає, що битви не буде. Битва буде в обов’язковому порядку. Питання характеру, як вона буде перетікати і підсумку результатів, але не маю ні найменшого сумніву, що перемога буде за нами”, – підкреслив Черник.

Саме тому, на сьогодні не можна прогнозувати, коли саме ЗСУ можуть звільнити Херсон від окупантів. Водночас російські “воєнкори” продовжують проводити інформаційну підготовку свого населення до можливої здачі міста.

На Правобережжі Херсонщини Україна могла сформувати для ворожих сил “оперативний котел”. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Денис Попович.

Експерт зазначив, що поки що немає передумов, щоб ЗСУ зайшли до Херсона вже сьогодні.

Попри те, що окупанти проводять евакуацію і ведуть інформаційну підготовку до “жесту доброї волі”, але поки що ми не можемо сказати, що незабаром наші війська увійдуть до Херсона. Тому тут потрібно бути стриманим щодо прогнозів,
– пояснив оглядач.

За його словами, ситуація складається таким чином, що росіяни, ймовірно, збираються обороняти місто.

“Мені в останні декілька тижнів здається, що всі російські “воєнкори” придумують український наступ для того, щоб потім розповісти, як вони його “героїчно відбили”. Вони пишуть про це доволі системно”, – додав аналітик.

На його думку, у Кремлі на сьогодні є дискусія щодо того, що робити з Херсоном.

“Достатня кількість військових відстоюють позицію, що треба звідти виходити. Тому що там формується “оперативний котел” для росіян, позаяк розбиті мости та переправи. З логістичної точки зору неможливо забезпечувати це угруповання”, – резюмував політолог.